ରୋହିତ ସମେତ ଏହି ସବୁ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାହାର କରିବେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଦେଖନ୍ତୁ IPL 2024 ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମୁମ୍ବାଇ ପ୍ଲେଇଂ XI

  1. Home
  2. Cricket News

ରୋହିତ ସମେତ ଏହି ସବୁ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାହାର କରିବେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଦେଖନ୍ତୁ IPL 2024 ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମୁମ୍ବାଇ ପ୍ଲେଇଂ XI

Mumbai-Indians-pandya-rohit


ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2024 ର ଘଣ୍ଟି ବଜାଯାଇଛି । 17 ତମ ସିଜିନ କୁ ଫ୍ୟାନ୍ସ ଙ୍କ ସହ କ୍ରିକେଟର ମାନେ ମଧ୍ୟ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ପ୍ରଶଂସକମାନେ IPL 2024 ପୂର୍ବରୁ ଜାଣିବାକୁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଅଛନ୍ତି କେଉଁ ଦଳ କେଉଁ ଯୋଜନା ଏବଂ ସର୍ବୋତ୍ତମ XI ସହ ଖେଳିବା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ କୁ ଆସିବେ ?

ବର୍ତ୍ତମାନ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଦଳ ଚର୍ଚାରେ ଅଛି। ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଫିଲ୍ଡ ନେବେ? ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ମୁମ୍ବାଇର ଏକାଦଶ ଖେଳ କିପରି ହୋଇପାରେ ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର କମାଣ୍ଡ ନେବେ:

ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର କମାଣ୍ଡ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ହାତରେ । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ତାଙ୍କୁ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଛି। ଆଇପିଏଲର ସଫଳ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗଣାଯାଏ । ଯଦିଓ ତାଙ୍କର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସ୍ୱଳ୍ପ, 2 ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହା ପଛର ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ସେ 2022 ମସିହାରେ ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସର ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱର ପ୍ରଥମ ସିଜନରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲେ, ଯାହା ବିରାଟ କୋହଲି ଗତ 16 ବର୍ଷରେ ଆରସିବି ପାଇଁ କରିପାରିନଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କି ଜିଟି ଗତ ବର୍ଷ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଫାଇନାଲ୍ ଖେଳିଥିଲା ​​। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୁମ୍ବାଇର ଅଧିନାୟକ ହେବା ପରେ ସେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇପାରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ମଜାଦାର ହେବ !

ରୋହିତ-ସୂର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରୁ ବାହାରେ ରହିପାରନ୍ତି:

ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଆପଣ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତାଙ୍କୁ ଦେଖି ନପାରନ୍ତି । MI ର ମୁଖ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଅନ୍ୟତମ ।

ସେ କଷ୍ଟ ସମୟରେ ଦଳକୁ ରନ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ଯାଦବ ସ୍କୋର କରିବାର କଳା ରହିଛି। ଥରେ ସେ ନିଜ ବ୍ୟାଟରୁ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ, ଅଧିନାୟକଙ୍କ ପାଇଁ ଫିଲ୍ଡ କରିବା କଷ୍ଟକର ହୋଇଯାଏ । ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଗତ ବର୍ଷ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାରଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ବହୁତ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଥିଲା, ସେ ହାରାହାରି 40 ରୁ ଅଧିକ 16 ଟି ମ୍ୟାଚରେ 605 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଯଦି ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧ ହୋଇନପାରନ୍ତି। ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ସେ ପିଠି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇପାରେ । ଯଦି ଏହା ଘଟେ ତେବେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିପାରେ । ଏହି ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମ୍ୟାଚର ଫଳାଫଳ ବଦଳାଇବାକୁ ଶକ୍ତି ଅଛି ।

IPL 2024 ର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାର ସମ୍ଭାବନା: -

ବିଷ୍ଣୁ ବିନୋଦ, ଇଶାନ କିଶନ (ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ), ତିଲକ ଭର୍ମା, ନେହଲ ଭାଡେରା, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (ଅଧିନାୟକ), ଟିମ ଡେଭିଡ, ମହମ୍ମଦ ନବୀ, ଜେରାଲ୍ଡ କୋଏଟଜୀ, ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା, ଆକାଶ ମାଡୱାଲ ଏବଂ ଜେସନ୍ ବେହେରେଣ୍ଡର୍ଫ୍ ।

ଇମ୍ପାକ୍ଟ ପ୍ଲେୟାର: ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରୁଇସ୍ / ଶ୍ୟାମ ମଲାନି ।