ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ପ୍ଲେଇଂ XI ରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବ, କୋଚ୍ ଦ୍ରାବିଡ କଲେ ସ୍ପଷ୍ଟ

  1. Home
  2. Cricket News

ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ଜଣେ ଭାରତୀୟ ପ୍ଲେଇଂ XI ରେ ସୁଯୋଗ ପାଇବ, କୋଚ୍ ଦ୍ରାବିଡ କଲେ ସ୍ପଷ୍ଟ

dravid st


ଜୁନ୍ 20 ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସୁପର -8 ରେ ଭାରତ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି-୨୦ରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ହାରିନାହିଁ । ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ବାରବାଡୋସ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯିବ । ଏଠାରେ ଥିବା ପିଚ୍ ସ୍ପିନରଙ୍କ ପାଇଁ ସହାୟକ ହୋଇଥାଏ ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପରିଚାଳନା ପୂର୍ବରୁ ସବୁଠାରୁ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କିଏ ଖେଳ ଏକାଦଶରେ ରଖିବା ଉଚିତ୍। ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ ଏହା ଉପରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ କିମ୍ବା କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି:

ସୁପର -8 ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ କାହାକୁ ବାହାରେ ରଖିବା କଷ୍ଟକର । ନ୍ୟୁୟର୍କର ଦ୍ରୁତ ବୋଲରମାନଙ୍କ ପାଇଁ ପରିସ୍ଥିତି ଟିକିଏ ଅଲଗା ଥିଲା | ଆମକୁ ଏଠାରେ କିଛି ଅଲଗା କରିବାକୁ ପଡିପାରେ । ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ କିମ୍ବା କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏଠାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ।

ଆମେ ଭାଗ୍ୟବାନ ଯେ ଆମର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । ଆମର ଆଠ ଜଣ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଆମର 7 ଟି ବୋଲିଂ ବିକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ଥିଲା । କୁଲଦୀପ ଯାଦବ କିମ୍ବା ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଖେଳ ଏକାଦଶରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରେ କାରଣ ଧୀର ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ସେଠାରେ ଅନୁକୂଳ ମନେହୁଏ ।

ଦ୍ରାବିଡ ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ବିବିଧତା ବଜାୟ ରଖିବ ଏବଂ ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ଏହାକୁ ବଦଳାଇବ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ପରିସ୍ଥିତି ଅଲଗା ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଆମେ ଅକ୍ଷାର ପଟେଲଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲୁ। ପନ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ନମ୍ବରରେ ରଖାଯାଇଥିଲା, ଅନେକ ଚିନ୍ତାଧାରା ଏଥିରେ ପ୍ରବେଶ କଲା । ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଆମର ଏହି ନମନୀୟତା ରହିବ ବୋଲି ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ | ଟି -20 ରେ ଆପଣ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଅଧିକ ସନ୍ତୁଳନ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ।

ଭାରତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିବ ନାହିଁ:

ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସୁପର ଆଠ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ଆସିବା ଭଲ ଲାଗେ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆସି କାରିବିଆନ୍ ମାଟିରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଭଲ। ଆମେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏକ ବିପଜ୍ଜନକ ଦଳ। ସେମାନଙ୍କର ଖେଳାଳିମାନେ ଆମ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଲିଗରେ ଅଧିକ ଖେଳନ୍ତି । ସେମାନେ ଏକ ଦଳ ନୁହଁନ୍ତି ଯାହାକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ନିଆଯାଇପାରେ । ସେମାନେ ସୁପର 8 ରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ ଥିଲେ ।