ଯଶାସଭି କିମ୍ବା ସଞ୍ଜୁ ନୁହଁ, ଏହି ଖେଳାଳି କରିବେ ରୋହିତଙ୍କ ସହ ଓପନିଂ, ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲା ସ୍ଥିତି

  1. Home
  2. Cricket News

ଯଶାସଭି କିମ୍ବା ସଞ୍ଜୁ ନୁହଁ, ଏହି ଖେଳାଳି କରିବେ ରୋହିତଙ୍କ ସହ ଓପନିଂ, ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେଲା ସ୍ଥିତି

rohit kohli oponing


ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଆମେରିକା ଏବଂ କାନାଡା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଆମେରିକା 7 ୱିକେଟ୍ ଜିତିଥିଲା । ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଧ୍ୟାନ ଭାରତ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ 5 ଜୁନ୍ ରେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ହେବ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ କେଉଁ ଏକାଦଶ ଖେଳିବ?

ଏହି ବିଷୟରେ ଅନେକ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି, ବିଶେଷକରି ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅନେକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱ ରହିଛି | ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ପ୍ରବେଶ କରିବା ନିଶ୍ଚିତ। କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ସାଥୀ କିଏ ହେବ? ଏହାର ଚିତ୍ର ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ | କିନ୍ତୁ ଗତକାଲି ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରୁ ରୋହିତଙ୍କ ସହ କିଏ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି।

ଏହି ଖେଳାଳି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଖୋଲିବେ:

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ଆୟର୍ଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା ​​ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ 60 ରନରେ ଜିତିଥିଲା। ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଇନିଂସ ଖୋଲିବାକୁ ଆସିଥିଲେ।

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ସଞ୍ଜୁଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲଙ୍କ ନାମ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା, ଯିଏ ରୋହିତଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ସେ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚକୁ ଆସିନାହାଁନ୍ତି। ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଓପନିଂ ବେଳେ 6 ଟି ବଲରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

ଏଥିରୁ ଏହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ଯେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ରୋହିତଙ୍କ ସହ ଖୋଲିବାକୁ ଯାଉନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଦ୍ୱିତୀୟ ଓପନର୍ ହୋଇପାରିବେ। ବିରାଟ କୋହଲି ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଖେଳିବା ଦ୍ୱାରା ଉପକୃତ ହେବେ. ବିରାଟ କୋହଲି ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି। ସେ ମେ 31 ରେ ଆମେରିକାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେ ବିଶ୍ରାମ ଯୋଗୁଁ ଅଭ୍ୟାସ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳିନଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଭାରତର ଆଗାମୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କୁ ଓପନିଂ କରିବାର ନଜର ଆସିବାର ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏହା ଜଣା ଯେ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରାକୃତିକ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମ ତୃତୀୟ ନମ୍ବର ଅଟେ। କିନ୍ତୁ ଏଥର ତାଙ୍କୁ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଖେଳାଯିବ।

କୋହଲି ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଖେଳିବା ଦ୍ୱାରା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅନେକ ଲାଭ ପାଇପାରେ । ନିମ୍ନ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଶିବମ୍ ଦୁବେଙ୍କ ପରି ଜଣେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଖେଳିପାରିବେ, ଯିଏ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂ ବହୁତ ଭଲ ଖେଳନ୍ତି ।

ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ବିରାଟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଉତ୍କୃଷ୍ଟ:

ଯଦି ଆମେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଦେଖିବା, ତେବେ ସେ ବହୁତ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ । ନିକଟରେ ଶେଷ ହୋଇଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ 2024 କୁ ଦେଖି ତାଙ୍କର ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଆକଳନ କରାଯାଇପାରିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ IPL 2024 ରେ କୋହଲି 15 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ହାରାହାରି 61 ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର 154 ରେ 741 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବଧିରେ ସେ ଏକ ଶତକ ଏବଂ 5 ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।