ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ର ଶ୍ରେୟ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଲେ କୋହଲି, କହିଲେ "ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଫାଇନାଲରେ ଆଶା ହରାଇଥିଲୁ, ସେ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ର ଶ୍ରେୟ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦେଲେ କୋହଲି, କହିଲେ "ଯେତେବେଳେ ଆମେ ଫାଇନାଲରେ ଆଶା ହରାଇଥିଲୁ, ସେ..."

indian-team-rohit kohli jessi..


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024 ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି । 17 ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଟ୍ରଫି ଜିତିଛି । ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ 7 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକ ସମୟରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଆଶା ହରାଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା 30 ବଲରେ 30 ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା

ସେତେବେଳେ ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ 14 ତମ ଓଭରରେ 24 ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଆଉ ସେତେବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ଅନୁଭବ କରିଥିଲେ ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆଉ ଏକ ବିଶ୍ୱକପ୍ ହୃଦଘାତର ପଥରେ ଅଛି, କିନ୍ତୁ ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଡାକିଥିଲେ ।

ଏହା ପରେ ଯାହା ଘଟିଲା ତାହା ହେଉଛି ଇତିହାସ । କୋହଲିଙ୍କ ମାଷ୍ଟରକ୍ଲାସ ପରେ ବୁମରା ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବାରବାଡୋସରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟରେ ପହଞ୍ଚାଇଲା ।

ବୁମରା ଡେଥ ଓଭରରେ ଭାରତର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଗୁରୁବାର ଦିନ ୱାନକେଡେ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସମାରୋହ ସମାରୋହରେ କୋହଲି ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ବୁମରାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବିରାଟ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବିରାଟ କୋହଲି କ’ଣ କହିଥିଲେ?

ବିରାଟ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆମକୁ ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ଫେରାଇ ଆଣିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମୁଁ ପ୍ରଶଂସା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି । ମୁମ୍ବାଇରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଓପନ୍ ବସ୍ ପରେଡ ପରେ କୋହଲି ୱାନକେଡେରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଏହି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବିଥିବେ ଯେ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବ କି?

ମୁଁ ଚାହେଁ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରନ୍ତୁ ଯିଏ ଆମକୁ ବାରମ୍ବାର ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟକୁ ଆଣିଛନ୍ତି । ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଅନେକ ଅନେକ ଅଭିନନ୍ଦନ । ତାଙ୍କୁ ଆମ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଆମେ ଭାଗ୍ୟବାନ ।ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏହି ବିବୃତ୍ତି ପରେ ୱାନକେଡେରେ ଉପସ୍ଥିତ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ 'ବୁମ୍ ବୁମ୍' ସ୍ଲୋଗାନ ଦେବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।