ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ବିବାଦ ଉପରେ ଆଣ୍ଡରସନ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ମୁଁ ଜାଣିଶୁଣି ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲି ଯେ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ସହ ହୋଇଥିବା ବିବାଦ ଉପରେ ଆଣ୍ଡରସନ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ମୁଁ ଜାଣିଶୁଣି ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲି ଯେ..."

james-anderson-on-gill


ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 4-1ରେ ଜିତିଛି । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ କୌଣସି ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନଥିଲା। ଧରମଶାଲାରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ବହୁ ବିବାଦ ହୋଇଥିଲା ।

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବୋଲର ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବଡ଼ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଏକ ସହମତ ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ପାଇଲେ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜିମି ଆଣ୍ଡରସନ ନିଜେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ବିବାଦ କାହିଁକି ଆରମ୍ଭ ହେଲା କହିଛନ୍ତି?

ଶବ୍ଦର ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା:

ବାସ୍ତବରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପଞ୍ଚମ ମ୍ୟାଚ୍ ଧରମଶାଲାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ତୃତୀୟ ଦିନରେ ନିଜେ ଏକ ଇନିଂସ ଏବଂ 64 ରନ୍ ଜିତି 41 ରନ୍ ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ।

ଯଶସ୍ୱୀ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ ଦେଇ ନଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ୍ ଭାରତର ଯୁବ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ସ୍ଲେଜ୍ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ପରେ ସେ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ମଧ୍ୟ ପାଇଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କୁ ସ୍ଲେଜ କରିଥିଲେ ସେତେବେଳେ ସେ ମାତ୍ର 2 ବଲ ପରେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ, ଭାରତୀୟ ଘରୋଇ ପିଚ୍ ଉପରେ ଗିଲଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ରହିଛି । ସେ ଘରୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନେକ ଥର ଭଲ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଘରୋଇ ପିଚ୍ ବ୍ୟତୀତ ବିଦେଶୀ ପିଚ୍‌ରେ ଯୁବ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହାରାହାରି ହୋଇଛି ।

ଗିଲଙ୍କ ଉତ୍ତର କ’ଣ ଥିଲା?

ପୋଡକାଷ୍ଟ ସମୟରେ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ କହିଥିଲେ, 'ମୁଁ ଶୁବମାନ ଗିଲଙ୍କୁ କିଛି କହିଥିଲି, ତୁମେ ଭାରତ ବାହାରେ କୌଣସି ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛ କି? ତେଣୁ ସେ ଉତ୍ତର ଦେଲେ, ଯେ ତୁମର ବର୍ତ୍ତମାନ ଅବସର ଗ୍ରହଣ କରିବାର ସମୟ ଆସିଛି। ତା’ପରେ ଦୁଇଟି ବଲ ପରେ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲି ।