IND vs ENG: ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବଦଳିବା ଉଚିତ, ଏମିତି କାହିଁକି କହିଲେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ?

  1. Home
  2. Cricket News

IND vs ENG: ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବଦଳିବା ଉଚିତ, ଏମିତି କାହିଁକି କହିଲେ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ?

ind-vs-eng-gavaskar


ରାଞ୍ଚି ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଧରମଶାଲାରେ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଯାଉଛି । ମାର୍ଚ୍ଚ 7 ରୁ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ଏବଂ 4-1 ଅଗ୍ରଣୀ ସହ ସିରିଜ୍ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହିଁବ ।

ଆଉ ଇଂଲଣ୍ଡ ଏକ ଅନ୍ତିମ ବିଜୟ ସହିତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବ । କିନ୍ତୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

IND ବନାମ ENG: ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବ:

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଜିଓ ସିନେମାରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ସହ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ହେବାକୁ ଅନୁମତି ଦେବା ଉଚିତ । ସେ କହିଲେ,

gavasar

“ସିରିଜ ଜିତିବା ପରେ ଦଳ ପଞ୍ଚମ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ଧରମଶାଳାକୁ ଯିବ । ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ରୋହିତ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ପଡ଼ିଆରେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ସୁଯୋଗ ଦେବେ । ଆପଣ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ କ’ଣ କରିଛନ୍ତି ତାହା ବିଚାର କରି ଏହା ଏକ ବଡ଼ ସମ୍ମାନ ହେବ ।

ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କରଙ୍କୁ ଜବାବ ଦେଇ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଏହି ସବୁ ଜିନିଷଠାରୁ ଆଗକୁ ଯାଇଛନ୍ତି । ସେ କେବଳ ଦଳ ସହିତ ରହିବାକୁ ଉପଭୋଗ କରନ୍ତି | ସେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି,

“ତୁମର ବହୁତ ଉଦାର ହୃଦୟ ସନ୍ନି ଭାଇ ଅଛି । ଏଥିପାଇଁ ଧନ୍ୟବାଦ । ଯଦିଓ ମୁଁ ଭାବୁଛି ମୁଁ ଏସବୁଠାରୁ ବହୁତ ଦୂରରେ ଅଛି । ମୁଁ ଏହି ଦଳ ସହିତ ବିତାଇଥିବା ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁହୂର୍ତ୍ତକୁ ଉପଭୋଗ କରୁଛି । ଏହା ଯେତେ ଦିନ ଯାଏଁ ମୁଁ ଖୁସି ହେବି । "

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ହୋଇ ନାହାଁନ୍ତି । ତେବେ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ସ୍ତରରେ ଖେଳିବାର ତାଙ୍କର ଅନେକ ଅଭିଜ୍ଞତା ଅଛି । ସେ ଧରମସାଲାରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର 100 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବେ । ସେଥିପାଇଁ ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଅଧିନାୟକ ସୁଯୋଗ ଦିଅନ୍ତୁ ।