IND vs ENG: ଗିଲ-ଜୁରେଲ ରଖିଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଇଜ୍ଜତ, ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତି ଭାରତ ଭାଙ୍ଗିଲା ଇଂଲଣ୍ଡର ଗର୍ବ

  1. Home
  2. Cricket News

IND vs ENG: ଗିଲ-ଜୁରେଲ ରଖିଲେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଇଜ୍ଜତ, ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଜିତି ଭାରତ ଭାଙ୍ଗିଲା ଇଂଲଣ୍ଡର ଗର୍ବ

IND-vs-ENG-4th-test-ind-won


ରାଞ୍ଚିରେ ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟର ଫଳାଫଳ ଆସିଛି | ଭାରତ କୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ 192 ରନ୍ ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା । ଯାହା ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ 5 ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ସହଜରେ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ସହ ଭାରତ ଇଂଲଣ୍ଡ ର ଏହି ସିରିଜ ଜିତିବାର ସ୍ୱପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛି। ଏହି ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାରତ 3-1 ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି।

IND ବନାମ ENG: ଭାରତ ତୃତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କଲା:

ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଇଂଲଣ୍ଡ 353 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ଜୋ ରୁଟ୍ 122 ରନ୍ ର ଏକ ଅପରାଜିତ ଶତକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ | ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 307 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଇଂଲଣ୍ଡ 46 ରନର ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ମାତ୍ର 147 ରନ୍ ରେ ଆଲ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଭାରତ କୁ ଜିତିବା ପାଇଁ 192 ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା ।

5 ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ଆପଣଙ୍କୁ କହିରଖୁଛୁ ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଭାରତ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 84 ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା | ଯେଉଁଥିରେ ରୋହିତ 55 ରନ୍ ଏବଂ ଜ is ସୱାଲ 37 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ।

ଯେତେବେଳେ କି ରଜତ ପାଟିଦାର ଖାତା ଖୋଲି ନଥିଲେ । ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 4 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଶୁବମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ 70 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ର ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ଗିଲ 52 ରନ୍ ଏବଂ ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ 39 ଅପରାଜିତ ରନ୍ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ ।

କୁଲଦୀପ-ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ସ୍ପିନ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଫସି ରହିଥିଲା:

ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ବ୍ୟାଜ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ଇଂରାଜୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କୁ ଫାନ୍ଦରେ ପକାଇଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନେ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଜ୍ୟାକ୍ କ୍ରାଉଲିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଖେଳି ପାରିନଥିଲେ । ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ତାଙ୍କର ସ୍ପିନ୍ ମ୍ୟାଜିକ୍ ଦେଖାଇ ଅନ୍ତିମ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଶେଷ କରିଥିଲେ । କୁଲଦୀପ ଯାଦବ 4 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା 1 ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।