IND vs AFG: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଜୟ ସହ ସୁପର 8 କଲା ଆରମ୍ଭ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ 47 ରନରେ ହରାଇ କଲା ଏହି ବଡ଼ କାରନାମା

  1. Home
  2. Cricket News

IND vs AFG: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିଜୟ ସହ ସୁପର 8 କଲା ଆରମ୍ଭ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ 47 ରନରେ ହରାଇ କଲା ଏହି ବଡ଼ କାରନାମା

ind-vs-afg-super-8


କଲି ବାରବାଡୋସର କେନ୍ସିଙ୍ଗଟନ୍ ଓଭାଲ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଭାରତ ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ । ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସୁପର 8 ରେ ଏହା ଉଭୟ ଦଳର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଥିଲା । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ, ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଆମେରିକାରେ ଏହାର ସମସ୍ତ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା, ଯାହା ପରେ ଏହା ସୁପର 8 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସମସ୍ତ 4 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି । ଏଥି ସହିତ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ 1 ମ୍ୟାଚରେ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍-ଇଣ୍ଡିଆ ମଧ୍ୟ ସୁପର -8 ରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି ।

ଭାରତ ୧୮୧ ରନ୍ ସ୍କୋର୍ କରିବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନକୁ ୧୩୪ ରନ୍‌ରେ ଅଲରାଉଟ୍ କରି ଦେଇଛି। ଭାରତ ତା’ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଶନିବାର ବାଂଲାଦେଶ ସହ ଖେଳିବ ।

ପୂର୍ବରୁ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଭାରତ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଓ ବିରାଟ କୋହଲି ଜଗି ରଖି ଖେଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିନଥିଲେ। ରୋହିତ ୧୩ ବଲ୍‌ରୁ ୮ ରନ୍ ଏବଂ ବିରାଟ ୨୪ ବଲ୍‌ରୁ ୨୪ ରନ୍ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲେ।

ରୋହିତଙ୍କୁ ଫଜଲ ଫାରୁକି ଓ କୋହଲିଙ୍କୁ ରସିଦ୍ ଖାନ୍‌ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲେ। ଏହା ଭିତରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ୍‌ ମାତ୍ର ୧୧ ବଲ୍‌ ଖେଳି ୨୦ ରନ୍ କରିବା ପରେ ରସିଦ୍‌ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। ଆକର୍ଷଣୀୟ ବାଉଣ୍ଡରିମାନ ଖେଳିଥିବା ସୂର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଦ୍ବିତୀୟ ଶିକାର କରିଥ‌ିଲେ ଫାରୁକି।

ଶେଷ ଭାଗରେ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୨୪ ବଲ୍‌ରୁ ୩୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଅକ୍ଷର ପଟେଲ୍‌ ମଧ୍ୟ ୬ ବଲ୍‌ରୁ ୨ ଚୌକା ବଳରେ ୧୨ ରନ୍ କରିଥିଲେ। ଫଳରେ ଭାରତ ୧୮୧ ରନ୍‌ରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା। ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଫଜଲହକ୍ ଫାରୁକି ଓ ସ୍ପିନର୍ ରସିଦ୍ ଖାନ୍ ୩ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍‌ ନେଇଥିଲେ।