IND vs AFG: ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ, "ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ମୁ ଶିଖିଚି ମ୍ୟାଚ ଫିନିସ କରିବାର କଳା"

  1. Home
  2. Cricket News

IND vs AFG: ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ, "ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଯୋଗୁଁ ମୁ ଶିଖିଚି ମ୍ୟାଚ ଫିନିସ କରିବାର କଳା"

shivam-dube


ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି -20 ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ 40 ଟି ବଲରେ 60 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଭାରତର ଏହି ମହାନ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଖେଳର ମନୋଭାବ ଏବଂ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଛନ୍ତି । ଗୁରୁବାର ଦିନ ଶିବମ୍ ଦୁବେଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହ ଭାରତ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ରେ ଜିତିଛି । ଏହି ଇନିଂସ ପାଇଁ ଶିବମ ଦୁବେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାନ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ହୋଇଥିଲେ।

ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଠାରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ କରିବାର କଳା ଶିଖିଲେ ଶିବମ୍ ଦୁବେ:

ଶିବ ଦୁବେ 'ଜିଓ ସିନେମା'କୁ କହିଛନ୍ତି,' ଯେତେବେଳେ ମୁଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲି, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ କରିବା ବିଷୟରେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କଠାରୁ ଯାହା ଶିଖିଛି ତାହା କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲି । ସେ ମୋତେ ବିଭିନ୍ନ ପରିସ୍ଥିତିରେ କିପରି ଖେଳିବାକୁ ଶିଖାଇଲେ ଏବଂ ମୋତେ ଦୁଇ-ତିନୋଟି ଟିପ୍ସ ଦେଲେ ।

dhoni century celebrationଯଦି ସେ ମୋର ବ୍ୟାଟିଂର ସମୀକ୍ଷା ଜାରି ରଖନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ ଭଲ ଖେଳିବି । ତାଙ୍କ ହେତୁ ମୋର ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ବଢିଛି । ’ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଗତ ବର୍ଷ ହାଙ୍ଗଜୋ ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଖେଳିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ଟି-20 ସିରିଜରେ ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ନାହିଁ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇ ନାହିଁ ।

ଶିବମ୍ ଦୁବେ ଏହାର ରହସ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ:

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଦୁବେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଝଲକ ପାଇଛନ୍ତି । ଶିବମ୍ ଦୁବେ କହିଛନ୍ତି, 'ଉଭୟ ମୋତେ ଉପର କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦିଅନ୍ତି । ତଥାପି ବହୁତ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ଅଛି ଏବଂ ମୁଁ ଜାଣେ ସେମାନେ ମୋ ସହିତ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ମୋତେ ଭଲ ଖେଳିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି । ଏହା ମୋ ଭିତରେ ସକାରାତ୍ମକତା ଆଣିଥାଏ । ଶିବମ୍ ଦୁବେ କହିଛନ୍ତି, 'ଅଫ୍ ସିଜନରେ ମୁଁ ମୋର ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ବହୁତ କାମ କରିଛି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରେ ବହୁତ ବୋଲିଂ କରିଛନ୍ତି ଯାହା ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ଉନ୍ନତ କରିଛି ।