ଯଦି ଏମିତି ହୁଏ ତେବେ ବିରାଟଙ୍କୁ T20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାହାର କରିବେ ଅଗରକର, ରିପୋର୍ଟରେ ହେଲା ବଡ ଖୁଲାସା

  1. Home
  2. Cricket News

ଯଦି ଏମିତି ହୁଏ ତେବେ ବିରାଟଙ୍କୁ T20 ବିଶ୍ୱକପରୁ ବାହାର କରିବେ ଅଗରକର, ରିପୋର୍ଟରେ ହେଲା ବଡ ଖୁଲାସା

agarkar on kohli t20 wc


ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଗୋଟିଏ କଥା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ନଜର ଆସିବେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ, ଦଳ କ’ଣ ହେବ ସେନେଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କଠାରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ସୂଚନା ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ । କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ରୋହିତ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ କି ନାହିଁ ତାହା ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିର କରାଯାଇ ନଥିଲା । ତେବେ ଜାନୁଆରୀରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜରେ ଉଭୟ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ, ଉଭୟ ଟି ​​-20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳୁଥିବା ଉଭୟଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏକ ମିଡିଆ ରିପୋର୍ଟ ବାହାରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା କୁହାଯାଇଛି । ଏହି ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ବିରାଟ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିବା ନେଇ ସନ୍ଦେହ ଜାରି ରହିଛି । ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜରେ ବିରାଟଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ଚାହୁଁଛନ୍ତି।

kohli rohit sad

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି -20 ସିରିଜ ପୂର୍ବରୁ ବିସିସିଆଇ ଉଭୟଙ୍କୁ ଏହି ଫର୍ମାଟରେ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ବିଷୟରେ ପଚାରିଥିଲା । ଏଥିପାଇଁ ଦୁହେଁ ହଁ ଉତ୍ତର ଦେଲେ । ଏହା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜରେ 15 ମାସ ପରେ ଦୁହେଁ ଦଳକୁ ଫେରିଥିଲେ । ତେବେ ଖେଳ ଏକାଦଶ ରେ କୋହଲିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ ସବୁବେଳେ ଏକ ପ୍ରଶ୍ନ ଚିହ୍ନ ରହିଥିଲା ​​ ବାସ୍ତବରେ, ODI ବିଶ୍ୱକପ ସମୟରେ ରୋହିତ ଟପ୍ କ୍ରମରେ ନିଜର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କି, କୋହଲି ତାଙ୍କର ପ୍ରାକୃତିକ ଖେଳ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ​​| ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ଥିଲା ଲମ୍ବା ଖେଳିବା ଏବଂ ଏହି ବ୍ୟାଟିଂ ଶୈଳୀ ODI ରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହି ଭୂମିକା ଟି -20 ରେ ଫିଟ୍ କି? ଏ ବାବଦରେ ଆଲୋଚନା ଜାରି ରହିଛି।

15 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଯେତେବେଳେ ରୋହିତ ଏବଂ କୋହଲି ଖେଳିନଥିଲେ, ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳି ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହେବାକୁ ଥିବା 15 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିଛି ଏବଂ ଦଳରେ କୋହଲିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ବିଷୟରେ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚିତ ନୁହଁନ୍ତି। '

ଦି ଟେଲିଗ୍ରାଫ୍'ର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ କୋହଲିଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି ଏବଂ ଟି -20 ରେ ଦଳର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ସେ ଖେଳିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି । ଯଦି ସେ ଏହି ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜନରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ତେବେ ସେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରିବେ । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ କିଛି କଠୋର ଏବଂ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରିବେ ।

ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଅଗ୍ରକର ମଧ୍ୟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବୁଝାଇଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କୁ ଯୁବ ପିଡି ପାଇଁ ସ୍ୱଳ୍ପ ଫର୍ମାଟରେ ରାସ୍ତା ତିଆରି କରିବା ଆବଶ୍ୟକ । ତେବେ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଅଜିତ ଅଗରକରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ନିଆଯାଇପାରେ, କାରଣ ବିସିସିଆଇର ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀମାନେ ଏଥିରେ ଭାଗ ନେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି ।

ଯଦି କୋହଲି ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ ତେବେ ବିକଳ୍ପଗୁଡ଼ିକ କ’ଣ ହେବ?

ଯଦି କୋହଲିଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ, ତେବେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ତିଲକ ଭର୍ମା ଏବଂ ଶିବମ ଦୁବେଙ୍କ ଭଳି କିଛି ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଭଳି ଅଭିଜ୍ଞ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ । ତେବେ କୋହଲି ଆରସିବି ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ସେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଉତ୍ତର ଦେଇପାରିବେ ।