ଭାରତରେ ହିରୋ ଆଉ ବିଦେଶରେ ଜିରୋ, ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ପରେ ମଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଫ୍ଲପ୍

  1. Home
  2. Cricket News

ଭାରତରେ ହିରୋ ଆଉ ବିଦେଶରେ ଜିରୋ, ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିବ ପରେ ମଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି ଫ୍ଲପ୍

Team-India-iyer


ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2ଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛି । ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ବୁମରା-ସିରାଜଙ୍କ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଅନ୍ୟଥା, ସେଞ୍ଚୁରିଅନରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତକୁ 1 ଇନିଂସ ଏବଂ 32 ରନରେ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ।

ଜଣେ ଖେଳାଳି ଏହି ଗସ୍ତରେ ବହୁତ ନିରାଶ କରିଛନ୍ତି । ବିଶେଷ କରି ଭାରତୀୟ ମାଟିରେ ସେ ସ୍କୋର କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଏହି ଖେଳାଳି ବିଦେଶ ଯିବା ମାତ୍ରେ ଖେଳିବା ଭୁଲିଯାଆନ୍ତି । ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ନିରାଶାଜନକ ଇନିଂସ ସେ ଖେଳିଥାନ୍ତି । ଏହି ରିପୋର୍ଟରେ ସେହି ଖେଳାଳୀ ବିଷୟରେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା…

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି ଖେଳାଳି ବିଦେଶ ଗସ୍ତରେ ଫ୍ଲପ୍ ହୁଅନ୍ତି:

କେପଟାଉନରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 2 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍କୁ 1-1 ରେ ସମାନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା | ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏକ ଏସୀୟ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ସମାନ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଅବଶ୍ୟ, କିଛି ଖେଳାଳି ବିଦେଶରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ କଠିନ ସଂଘର୍ଷ କରିଥିଲେ ଏବଂ ବିଦେଶୀ ମାଟିରେ ସେମାନଙ୍କର ଦୁର୍ବଳତା ସମଗ୍ର ବିଶ୍ୱ ସାମ୍ନାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ।

Shreyas iyer

ସେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ଯିଏ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଆୟର ଏକ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲପ୍ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ବର୍ତ୍ତମାନର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର 31, 6 ଏବଂ 0 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି ।

8 ଇନିଂସରେ ଦୁଇଥର 0 ରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇ କୌଣସି ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିନଥିଲେ:

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟି-20 ସିରିଜରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ଫେରିଥିଲେ । ତାଙ୍କଠାରୁ ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ଯେ ବିରାଟ-ରୋହିତଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସେ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିବେ । କିନ୍ତୁ ଆୟର କେବଳ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଭାଙ୍ଗି ନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ତାଙ୍କର ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ଦଳ ପରିଚାଳନା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସେ ଗତ 14 ଟି -20 ମ୍ୟାଚରେ ହାରାହାରି 17.6 ରେ 257 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

ଯଦି ଆମେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ 8 ଇନିଂସକୁ ଦେଖିବା, ତେବେ ସେ 29 *, 4, 12, 0, 26, 31, 6 ଏବଂ 0 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବଧିରେ, ଆୟର୍ ଖାତା ନ ଖୋଲି ଦୁଇଥର ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିପାରି ନଥିଲେ । ଯଦି ଆୟର ଶୀଘ୍ର ନିଜର ଦୁର୍ବଳତା ଉପରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରନ୍ତି ନାହିଁ, ତେବେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବାଟ ଦେଖାଇ ପାରିବେ ।