ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ଯଶସ୍ବୀ ମାଗିଲେ କ୍ଷମା ଏବଂ କହିଲେ, "ମୁ କ୍ଷମା ମାଗୁଛି ଯେ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ମଧ୍ୟ ଯଶସ୍ବୀ ମାଗିଲେ କ୍ଷମା ଏବଂ କହିଲେ, "ମୁ କ୍ଷମା ମାଗୁଛି ଯେ..."

ind and jaiswal


ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -20 ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ 44 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହା ସହିତ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ 5 ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜରେ 2-0 ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମେ ଖେଳି 4 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ 235 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ।

ଯଶସ୍ୱୀ ଜୈଶୱାଲ 53, ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ 85 ଏବଂ ଇଶାନ କିଶନ 52 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଶେଷ ଓଭରରେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ 9 ବଲରେ ଅପରାଜିତ 31 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ଏହାର ଜବାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ 9 ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ମାତ୍ର 191 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ପ୍ରସିଦ୍ଧ କୃଷ୍ଣ ଏବଂ ଲେଗ ସ୍ପିନର ରବି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ 3-3 ୱିକେଟ୍ ମିଳିଥିଲା ।

ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଯଶ୍ବସୀ ଜୈସୱାଲ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରିଥିଲେ:

21 ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯଶ୍ବସୀ ଜୈସୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପୁରସ୍କାର ମୋ ପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର । ଆଜି ମୁଁ ମୋର ଖେଳକୁ ଉପଭୋଗ କଲି । ମୁଁ ସମସ୍ତ ସଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲି ।

jaiswal and ruturaj

ସେ ଆଗକୁ କହିଲେ "ମୁଁ ଅଧିନାୟକ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଏବଂ କୋଚ୍ ଭିଭିଏସ୍ ଲକ୍ଷ୍ମଣଙ୍କଠାରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ରିଡମ ପାଇଥିଲି । ଏହା ଜଣା ଯେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଯଶସ୍ବୀ ମଧ୍ୟ 21 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ।"

କ୍ଷମା ମାଗିଲେ ଜୈସୱାଲ:

ଜୈସୱାଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ କିପରି ନିଜକୁ ଉନ୍ନତ କରିପାରିବି ସେ ବିଷୟରେ ମୁଁ ସର୍ବଦା ଚିନ୍ତା କରେ। ମୁଁ ତଥାପି ଶିଖୁଛି । ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ମୋର ଭୁଲ ହେତୁ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ମୁଁ ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଯାଇ ସରି କହିଲି। ମୁଁ ଏକ ଭୁଲ କଲ କରିଥିଲି ।

jaiswal st

ଆଗକୁ ସେ କହିଲେ, "ଋତୁରାଜ ଜଣେ ଅତି ନମ୍ର ଖେଳାଳି । ସେ ମୋତେ କହିଥିଲେ ଯେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଆମେ ରନ ନେବା ସମୟରେ ଆମେ ଭୁଲ୍ କରିବା ନାହିଁ। ମୁଁ ମୋର ଫିଟନେସ୍ ଓ ସଟ୍ ଉପରେ ମଧ୍ୟ କାମ କରୁଛି  । ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହି ସ୍ତରରେ ମାନସିକ ଦୃଢ଼ତା ଅଧିକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ପ୍ରତିଦିନ ମୁଁ ଭଲ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି ।"