ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳି କୁକ୍ , କହିଲେ "ମୁଁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ରେ ଏତେ ଛକା..."

  1. Home
  2. Cricket News

ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଲେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଖେଳାଳି କୁକ୍ , କହିଲେ "ମୁଁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ରେ ଏତେ ଛକା..."

ind team cook


ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ରାଜକୋଟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚର ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ, ଯଶାସଭି ଙ୍କ ଭୟାନକ ବ୍ୟାଟିଂ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହି 22 ବର୍ଷୀୟ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ସାଂଘାତିକ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଇଂଲଣ୍ଡ ବୋଲର ଙ୍କୁ ଅନେକ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ୟଙ୍ଗ ଯଶାସଭି, ତାଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରର ସପ୍ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡବଲ୍ ଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ଯଶାସଭି ନିଜ ଘାତକ ଶୈଳୀରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସ ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଟେଷ୍ଟ ଫର୍ମାଟରେ ତାଙ୍କ ଦେଶ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର ଆଲାଷ୍ଟାୟର୍ କୁକ୍ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଆଲେଷ୍ଟାୟର୍ କୁକ୍ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି:

ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ଆଲାଷ୍ଟାୟର କୁକ ଯଶାସଭି ଜସୱାଲଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାଜକୋଟ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତୀୟ ଓପନର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ସହିତ ତାଙ୍କର ସମସ୍ତ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିଅରକୁ ତୁଳନା କରିଥିଲେ । ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ଟେଷ୍ଟ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଏହି ଭେଟେରାନ୍ ୟଶାସଭିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଛନ୍ତି, 'ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ ମୋର ପୂରା କ୍ୟାରିୟର ଅପେକ୍ଷା ଗୋଟିଏ ଇନିଂସରେ ଏତେ ଛକା ମାରିଥିଲେ।

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ 2018 ରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇ କୁକ ତାଙ୍କର 12 ବର୍ଷର ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିଅରକୁ ବିଦାୟ ଦେଇଥିଲେ । 161 ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ କୁକ୍ ହାରାହାରି 46.95 ରେ 11, ଛକା ସହ 12,472 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏଥିସହିତ ରାଜକୋଟ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଯଶାସଭି 12 ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଡବଲ୍ ଶତକ ସ୍କୋର କରି ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି:

ଯଶାସଭି ରାଜକୋଟରେ ନିଜର ଦ୍ୱିଶତକ ପୂରଣ କରିବା ମାତ୍ରେ ସେ ଅନେକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ । କ୍ରମାଗତ ଦୁଇଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଏହା ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଡବଲ୍ ଶତକ ଥିଲା । ଏହା ସହ ବିନୋଦ କାମ୍ବଲି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପରେ ସେ ତୃତୀୟ ଭାରତୀୟ ହୋଇଥିଲେ ।

ଏହି ଇନିଂସରେ ଯଶାସଭି 12 ଟି ବଡ଼ ସଟ୍ ମାରି ରେକର୍ଡ ଛକା ମାରିଥିଲେ । 14 ଟି ଚୌକା ମଧ୍ୟ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଥିଲା । ଏହି ସିରିଜରେ ଯଶାସଭି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 22 ଟି ଛକା ମାରିଛନ୍ତି । ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଜଣେ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ ଛକା ମାରିବାରେ ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ସିରିଜରେ 19 ଟି ଛକା ରେକର୍ଡ ରଖିଛନ୍ତି ।