ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ମଧ୍ୟରେ ଆସିଲା ଖରାପ ଖବର, ହଠାତ୍ ଏହି 2 ବଡ଼ ଖେଳାଳି ନେଲେ ଅବସର

  1. Home
  2. Cricket News

ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ମଧ୍ୟରେ ଆସିଲା ଖରାପ ଖବର, ହଠାତ୍ ଏହି 2 ବଡ଼ ଖେଳାଳି ନେଲେ ଅବସର

Dean-Elgar-and-David-Warner-announced-retirement


ଆଜିକାଲି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତରେ ଅଛି, ଯେଉଁଠାରେ ଦୁଇ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ କେପଟାଉନର ନ୍ୟୁଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଆଫ୍ରିକା ଭାରତକୁ ଏକ ଇନିଂସ ଏବଂ 32 ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ସିରିଜରେ 1-0 ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି ।

ତେବେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ସ୍ଥିତିରେ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ତେବେ ଏହି ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବିଶ୍ୱ ର ଦୁଇ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ନାହିଁ । ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ବାସ୍ତବରେ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଡିନ୍ ଏଲଗାର ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ବିଦାୟ ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ତେବେ ସେ କ୍ୟାରିୟରର ଶେଷ ଥର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ସିରିଜ ପରେ ଏଲଗାର ଅବସର ନେବେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ ଜଣେ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ ଫର୍ମାଟ୍ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନେକ ବଡ଼ ଅବଦାନ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମଧ୍ୟ ଅବସର ନେବେ:

ଗୋଟିଏ ପଟେ ଭାରତ ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ମଧ୍ୟରେ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯାଉଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି, ଯାହାର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଓପନର୍ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ନରଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଶେଷ ଅଟେ ।

devid warner

ସେ ମଧ୍ୟ ଟେଷ୍ଟ ଫର୍ମାଟ ଛାଡିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟ ବ୍ୟତୀତ ୱାର୍ଣ୍ଣର ODI କ୍ରିକେଟରୁ ମଧ୍ୟ ଅବସର ନେଇଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ରେ ଦେଶ ତାଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ କରେ, ତେବେ ସେ ODI ରେ U- ଟର୍ନ ନେଇପାରିବେ ।