ଜୋ ରୁଟଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ଉପରେ ବଢ଼ିଲା ବିବାଦ, ଇଂଲଣ୍ଡ କହିଲା "ରାଞ୍ଚିରେ ଭାରତ ଆମ ସହ କଲା ବେଇମାନି ଏବଂ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ଜୋ ରୁଟଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ଉପରେ ବଢ଼ିଲା ବିବାଦ, ଇଂଲଣ୍ଡ କହିଲା "ରାଞ୍ଚିରେ ଭାରତ ଆମ ସହ କଲା ବେଇମାନି ଏବଂ..."

england-cricket-team-players-and-fans-were-not-happy-on-joe-root-lbw


ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଏସି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଜୋ ରୁଟ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ କୌଶଳରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ମଧ୍ୟ ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ରାଞ୍ଚିରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ରୁଟ୍ ଫର୍ମକୁ ଫେରି ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଆଗେଇ ନେବା ପାଇଁ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ଶତକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ରୁଟ୍ କିପରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି ।

ଜୋ ରୁଟଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ଉପରେ ବିବାଦ:

ଯେତେବେଳେ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 353 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିବାକୁ ଆସିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଏହା ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନରଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏଥର ଜୋ ରୁଟ୍ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ସମର୍ଥନ କରିପାରିନଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ବିବାଦ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ।

ବାସ୍ତବରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ବଲ ଲେଗ ଷ୍ଟମ୍ପ ଛାଡି ଯାଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ଯେତେବେଳେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା DRS ପାଇଁ ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାର ଯାଇଥିଲେ, ପରଦାରେ ୱିକେଟ୍ ବାହାରେ ବଲ୍ ଦେଖାଯାଉଥିବା ବେଳେ ରୁଟ୍ ଙ୍କୁ ଆଉଟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏହି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି ।

ଇଂଲଣ୍ଡ କହିଲା ଭାରତ ବେଇମାନି କଲା:

ଜୋ ରୁଟ୍ ଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ପଦ୍ଧତିରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅତ୍ୟଧିକ କ୍ରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନେ କେବଳ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ନୁହେଁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ମଧ୍ୟ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ବିରୋଧ କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ସମାନ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶାନ୍ତ ଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ଅମ୍ପାୟାର କଲ୍ ହେତୁ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଅନେକ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା ଯାହା ପ୍ରକୃତରେ ୱିକେଟ୍ ନଥିଲା। କିନ୍ତୁ, ଭାରତ ପ୍ରତି ହେଉଥିବା ଏହି ଅନ୍ୟାୟ ବିରୁଦ୍ଧରେ ବ୍ରିଟିଶମାନେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିରବ ରହିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ, ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜୋ ରୁଟ୍ ଙ୍କୁ ଆଉଟ ଦିଆଯିବା ମାତ୍ରେ ମାଇକେଲ୍ ଭାଓନ୍ ଚର୍ଚା କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ।

root out

ମାଇକେଲ୍ ଭାଓନ୍ ଲେଖିଛନ୍ତି, 'ଏହି ଟେକ୍ନୋଲୋଜି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ । ଅଧାରୁ ଅଧିକ ବଲ ଲେଗ ଷ୍ଟମ୍ପ ବାହାରେ ଥିଲା ତଥାପି ଏହା ଟ୍ରାକରରେ ଲାଲ ହୋଇଗଲା । ଏହା ପୋଷ୍ଟ କରିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଶେଷରେ ଏହାକୁ ଡିଲିଟ୍ କରିବାକୁ ପଡିଲା । କିନ୍ତୁ ସେତେବେଳକୁ ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ଭାଇରାଲ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଧିନାୟକ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ମଧ୍ୟ DRS ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ନାସିର ହୁସେନ୍ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭିଡିଓ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହା ଉପରେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ।