ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ହେଲା ଜାରି, ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଏହି ଦିନ ଖେଳିବ ଭାରତ

  1. Home
  2. Cricket News

ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ହେଲା ଜାରି, ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଏହି ଦିନ ଖେଳିବ ଭାରତ

Champions-Trophy


ଏହା ଏବେ ବି ପ୍ରଶ୍ନ ଯେ ​​ଯେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିବ କି ନାହିଁ । ଆଜି ଆସିଥିବା ଖବର ରେ ଭାରତ ବର୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା କମ ଅଛି | ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠିଛି ଯେ ଯଦି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାକିସ୍ତାନ ନ ଯାଏ, ତେବେ ସେମାନଙ୍କ ମ୍ୟାଚ୍ କେଉଁଠାରେ ଖେଳାଯିବ। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ହାଇବ୍ରିଡ୍ ମଡେଲ୍ ଅନୁଯାୟୀ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ର ଆୟୋଜନ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଦିଆଯିବ କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଏହାର ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିପାରିବ ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାକିସ୍ତାନ ଯିବ ନାହିଁ:

ANI ରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଦଳକୁ ପାକିସ୍ତାନ ପଠାଇବା ସପକ୍ଷରେ ନାହିଁ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ହାଇବ୍ରିଡ୍ ମଡେଲ୍ ଅଧୀନରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା କିମ୍ବା ୟୁଏଇରେ ଏହାର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିପାରେ ।

ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ୟୁଏଇର ନାମ ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରାଯାଇପାରେ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅଫିସିଆଲ୍ ନିଶ୍ଚିତକରଣ କରାଯାଇ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମେ ପୂର୍ବ ଉଦାହରଣକୁ ଦେଖିବା ତେବେ ଏହା ସମ୍ଭବ ଅଟେ | ଏସିଆ କପ୍ 2023 ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଆୟୋଜକ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାରେ ଏହାର ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲା।

ଏହି ଦେଶରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇପାରେ:

ପ୍ରସ୍ତାବିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ 2 ରେ ଲାହୋରରେ ସ୍ଥିର ହୋଇଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ତାରିଖ 1 ମାର୍ଚ୍ଚ ରହିବାକୁ ଯାଉଛି, କିନ୍ତୁ ସ୍ଥାନରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି | PCB ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତ ଫେବୃଆରୀ 20 ରେ ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିପାରେ । ଏହା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ 23 ଫେବୃଆରୀରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ ମାର୍ଚ୍ଚ 1 ରେ ପାକିସ୍ତାନ ସହିତ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇପାରେ |

ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ର ପ୍ରସ୍ତାବିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ:

ଆପଣଙ୍କ ସୂଚନା ପାଇଁ, ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଭାରତ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ବାଂଲାଦେଶ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ପାକିସ୍ଥାନ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିଛନ୍ତି।

ଏହି ଦଳଗୁଡ଼ିକୁ 2 ଟି ଗ୍ରୁପ ରେ ବିଭକ୍ତ କରାଯାଇଛି | ଗ୍ରୁପ୍ -A ରେ ଭାରତ, ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ପାକିସ୍ଥାନ ଏବଂ ବାଂଲାଦେଶ ଅଛି | ଗ୍ରୁପ୍ ବିରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଏବଂ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି |

ପ୍ରସ୍ତାବିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ 19 ଫେବୃଆରୀରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ପାକିସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବ । ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ତାରିଖ ଯଥାକ୍ରମେ ମାର୍ଚ୍ଚ 5 ଏବଂ ମାର୍ଚ୍ଚ 6 ଭାବରେ ସ୍ଥିର କରାଯାଇଛି। ମାର୍ଚ୍ଚ 9 ପାଇଁ ଫାଇନାଲ୍ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଆମେ ଦୋହରାଇବାକୁ ଚାହିଁବୁ ଯେ ଚାମ୍ପିଅନ୍ସ ଟ୍ରଫି 2025 ପାଇଁ ଏହି ସମସ୍ତ ତାରିଖ ପ୍ରସ୍ତାବିତ, ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ଅଛି |