ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବିଜୟ ପରେ ବି କଣ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ସହ ଖେଳି ପାରିବ ସେମି-ଫାଇନାଲ? ଦେଖନ୍ତୁ କଣ କହୁଛି ସମୀକରଣ

  1. Home
  2. Cricket News

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ବିଜୟ ପରେ ବି କଣ ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ସହ ଖେଳି ପାରିବ ସେମି-ଫାଇନାଲ? ଦେଖନ୍ତୁ କଣ କହୁଛି ସମୀକରଣ

nz and pak semifinal


ଆଇସିସି ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ଏହାର ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଂଚିଛି । ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳୁଥିବା ତିନି ଦଳ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ସମୟରେ, ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର 41 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ 9 ନଭେମ୍ବରରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସଂଘର୍ଷ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର ଚିନ୍ନାସ୍ୱାମୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହୋଇଥିଲା ଯେଉଁଥିରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ।

ଟସ୍ ହାରିବା ଏବଂ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚୟନ କରିବା ପରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦଳ 171 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ 23.2 ଓଭରରେ 172 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି 5 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଆଇସିସି ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥିଲା ​​।

SL ବନାମ NZ: ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଜିତିଲା:

nz vs sl

ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ କେନ୍ ୱିଲିୟମସନ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ, ପରେ 171 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଦଳ ଆଉଟ୍ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ କେବଳ କୁସାଲ ପେରେରା ଏବଂ ମହିଷ ଥେକ୍ସାନା ଦଳ ପାଇଁ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରନ୍ତି । କୁସାଲ ପେରେରା 51 ରନ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ମହିଷ ଥେକ୍ସାନା 38 ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ।

ବିଶ୍ୱକପ୍ 2023 ପଏଣ୍ଟ ସାରଣୀରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଟପ୍ -4 ରେ ପହଞ୍ଚିଛି:

ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଆଇସିସି ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ଏଥିରେ କୌଣସି ବିଶେଷ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ । ତେବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଏବଂ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ମ୍ୟାଚ ପରେ ନେଟ୍ ରନ୍ ହାରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଛି । କିନ୍ତୁ କିୱି ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ବଢିଛି ।

ବାସ୍ତବରେ, ବିଶ୍ୱକପ 2023 ର ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାର ପାକିସ୍ତାନ ଦଳର ଆଶା ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ବିଜୟ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା । ଯଦି କୁସାଲ ମେଣ୍ଡିସଙ୍କ ଦଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଏକ ବଡ଼ କ୍ଷତି ସହିଥାନ୍ତା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ ଏହାର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ଟପ୍ -4 କୁ ଯାଇଥାନ୍ତା ।

ପାକିସ୍ତାନ ସେମିଫାଇନାଲ କୁ କେମିତି ଯିବ?

point table

ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଟିକେଟ ପାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ତେବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ 287 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଯଦି ଦଳ ଏହା କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ, ତେବେ ସେ ସେମିଫାଇନାଲ କୁ ଜିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ଧ୍ୱଂସ ହୋଇଯିବ ।