RCB ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର, IPL 2024 ରେ ବଦଳିବ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନାମ, ପଢନ୍ତୁ ଏହି ଖବର

  1. Home
  2. Cricket News

RCB ଫ୍ୟାନ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ବଡ ଖବର, IPL 2024 ରେ ବଦଳିବ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନାମ, ପଢନ୍ତୁ ଏହି ଖବର

Virat-Kohli-RCB-name


ସମସ୍ତ ଦଳଗୁଡିକ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ 2024 ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ସମସ୍ତ ଦଳ ପାଇଁ ନେଟ ସ୍ଥାପନ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗ୍ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ ପୂର୍ବରୁ ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚଳାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରକୃତରେ RCB ଅନ୍ବକ୍ସ ଇଭେଣ୍ଟ ସମୟରେ ଏକ ଘୋଷଣା ଆଶା କରାଯାଏ । ଯେଉଁଠାରେ ଦଳର ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇପାରିବ । ଆରସିବି ଦଳ ମଧ୍ୟ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଏକ ବଡ଼ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

IPL 2024 ରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ନାମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ!

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳ 19 ମାର୍ଚ୍ଚରେ RCB ଅନ୍ବକ୍ସ ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରୁଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଦଳର ନାମରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି। ବାସ୍ତବରେ, 2014 ମସିହାରେ ବାଙ୍ଗାଲୋର ନାମ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ପରିବର୍ତ୍ତିତ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଆରସିବି ଦଳ ଏହାର ନାମରେ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ନକରି ପୁରୁଣା ନାମ ସହିତ ଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଦୀର୍ଘ ଦିନର ବିରୋଧର ଫଳାଫଳ, ଯେଉଁମାନେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଦାବି କରିଆସୁଛନ୍ତି।

ଯଦିଓ ଆରସିବି ଦ୍ୱାରା କୌଣସି ସରକାରୀ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ, ଦଳ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ନାମ ଭିଡିଓରେ ତିନୋଟି ବୁଫାଲ ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଛି । ଏହା ପରେ, ବାଙ୍ଗାଲୋର ଉପରେ ଲେଖାଯାଇଥିବା ବୁଫାକୁ ଭିଡିଓରୁ ହଟାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦଳ ଏହାର ନୂଆ ନାମ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ବୋଲି ପ୍ରଶଂସକମାନେ କହୁଛନ୍ତି।

ଆରସିବି ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କଲା:

ଆରସିବି ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ଖେଳାଳିମାନେ ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଦଳର କିଛି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯୋଗ ଦେଇନାହାଁନ୍ତି । ବିଶେଷକରି ପ୍ରଶଂସକମାନେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ସିଜନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ । ଇଂଲଣ୍ଡରେ ପୁଅ ଜନ୍ମ ହେବା ପରଠାରୁ କୋହଲି କ୍ରିକେଟ୍ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଦଳ ପାଇଁ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରାଯାଏ ।

IPL 2024 ପାଇଁ RCB ଦଳ:

ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ (ଅଧିନାୟକ), ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ରଜତ ପାଟିଦାର, ଅନୁଜ ରାୱତ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ସୁୟାଶ ପ୍ରଭାସାଇ, ୱିଲ ଜ୍ୟାକ, ମହିପାଲ ଲୋମର, କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା, ମନୋଜ ଭଣ୍ଡେଜ, ମାୟାନକ ଦାଗର, ବିଜୟକୁମାର ବିଶାଜ, ଅକ୍ଷୟ ଦୀପ, ଟୋପଲି, ହିମାଂଶୁ ଶର୍ମା, ରାଜନ କୁମାର, କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍, ଅଲଜାରୀ ଜୋସେଫ୍, ୟଶ ଦିନଲ, ଟମ କୁରାନ, ଲକି ଫର୍ଗୁସନ୍, ସ୍ଵପ୍ନିଲ ସିଂ, ସୌରଭ ଚୌହାନ ।