ସୁପର 8 ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ଆମେ କୌଣସି ଟିମ୍ କୁ ମଧ୍ୟ...

  1. Home
  2. Cricket News

ସୁପର 8 ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ଆମେ କୌଣସି ଟିମ୍ କୁ ମଧ୍ୟ...

Suryakumar-Yadav


ଭାରତୀୟ ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ରେ ସୁପର 8 ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ପହଞ୍ଚିଛି | ଆମେରିକାରେ ଏହାର ସମସ୍ତ ଗ୍ରୁପ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସେଠାରେ ବ୍ୟାଟିଂ ରେ କୌଣସି ବିଶେଷ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖାଇ ନଥିଲା, ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ପିଚ୍ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ନଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବିଷୟରେ ଟି -20 ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ବିଶ୍ୱ ନମ୍ବର- 1 ଖେଳାଳି ସୁର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ମଧ୍ୟ ବାହାରିଛି, ଯେଉଁଥିରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ସର୍ତ୍ତ ଅନୁଯାୟୀ ତୁମର ବ୍ୟାଟିଂ ବଦଳାଇବାକୁ ପଡିବ ଯାହା ଦ୍ୱାରା ତୁମେ ଏହିପରି ପିଚରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିବ । ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁପର 8 ରେ ବାରବାଡୋସ, ସେଣ୍ଟ ଲୁସିଆ ଏବଂ ଆଣ୍ଟିଗୁଆରେ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ, ଯେଉଁଠାରେ ପିଚରେ ସ୍କୋର କରିବା ଟିକେ ସହଜ ହୋଇପାରେ |

ବିଭିନ୍ନ ଅବସ୍ଥାରେ କିପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବେ ତାହା ଜାଣିବା ଉଚିତ୍:

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସୁପର 8 ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ବାରବାଡୋରେ ଦଳର ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନ ପରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଆପଣ ଗତ ଏକ କିମ୍ବା ଦୁଇ ବର୍ଷ ଧରି କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ 1 ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି, ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପରିସ୍ଥିତିର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ। ତୁମେ କିପରି ଜାଣିବା ଉଚିତ, ଯେଉଁଥିରେ ଦଳର ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ଖେଳିବା ଉଚିତ୍ | ଏହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଜଣେ ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କରିଥାଏ ଏବଂ ମୁଁ ତାହା କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ |

Surya

ଯେତେବେଳେ ୱିକେଟ୍ ଉପରେ କୌଣସି ପ୍ରକାରର ଗତି ନଥାଏ, ସେତେବେଳେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସହଜ ନୁହେଁ ଏବଂ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଯେତେବେଳେ କେହି ଆପଣଙ୍କ ଖେଳର ଉପାୟ ଜାଣନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ଆପଣଙ୍କୁ ବହୁତ ବୁଦ୍ଧିମାନ ଭାବେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ, ଯାହାଦ୍ୱାରା ଆପଣ ବଡ଼ ଇନିଂସ ଖେଳିପାରିବେ |

ଆମେରିକା ଏବଂ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ରେ ଭଲ ପିଚ୍ ଆଶା କରୁଛି:

ଆମେରିକାରେ ଥିବାବେଳେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ ସେଠାରେ ଥିବା ପିଚ୍‌ରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ହୋଇପଡିଥିଲେ, ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ ସେମାନେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ଭଲ ପିଚ୍ ଆଶା କରୁଛନ୍ତି। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ନ୍ୟୁୟର୍କରେ ଖେଳିବା ସହଜ ନୁହେଁ କାରଣ ସେଠାରେ ଥିବା ପିଚ୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସତେଜ ଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରିଥିଲେ।

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ରେ ବାରମ୍ବାର ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥାଏ ଏବଂ ଏହି କାରଣରୁ ଏଠାରେ ଥିବା ପିଚ୍ ଗୁଡିକ ବହୁତ ଭଲ | ସ୍ପିନ୍ ବୋଲରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ ବିଷୟରେ ସୂର୍ଯ୍ୟ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସ୍ୱିପ୍ ଏବଂ ରିଭର୍ସ ସ୍ୱିପ୍ ସର୍ବଦା ମୋର ଶକ୍ତି ହୋଇଆସିଛି ଏବଂ ମୁଁ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଖେଳିବାକୁ ଚାହୁଁଥିବା ଭଳି ଅଭ୍ୟାସ ଅଧିବେଶନରେ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଛି |