Asian Games 2023: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ହେଲା ଜାରି, ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ହେଲେ ଅଧିନାୟକ, ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ

  1. Home
  2. Cricket News

Asian Games 2023: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ହେଲା ଜାରି, ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ହେଲେ ଅଧିନାୟକ, ଦେଖନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ

ind asian games


ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଅନେକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ଯେଉଁଠାରେ ସିନିୟର ଦଳ ଏସିଆ କପ୍ ଏବଂ ODI ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ବ୍ୟସ୍ତ ଅଛନ୍ତି | ଏଥି ସହିତ ଚାଇନାର ହାଙ୍ଗଜୋରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏସୀୟନ ଖେଳର ଦାୟିତ୍ୱ ଜୁନିୟର ଦଳକୁ ଦିଆଯାଇଛି ।

ଯେଉଁଠାରେ ସମସ୍ତେ ପୂର୍ବରୁ ଜାଣିଛନ୍ତି ଯେ ଟି -20 ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ ଆଧାରରେ ଭାରତର ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଦଳ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରବେଶ କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ମହିଳା ଏବଂ ପୁରୁଷ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ତାରିଖ ମଧ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଦଳର ମ୍ୟାଚ୍‌ର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କ୍ରମାଗତ ତିନି ଦିନ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବ :

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କ୍ରମାଗତ ତିନି ଦିନ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ, ସେମିଫାଇନାଲ ଏବଂ ଫାଇନାଲ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହି ରଖୁଛୁ ଯେ ପୁରୁଷ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ 18 ଟି ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ 14 ଟି ମହିଳା ମହିଳା ଦଳ ଇଭେଣ୍ଟରେ ଖେଳିବେ ।

ind vs nz 3rd t20i

ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଇଭେଣ୍ଟ 19 ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ 26 ସେପ୍ଟେମ୍ବର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯିବ | ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମହିଳା ବିଭାଗର ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ, କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ସିଧାସଳଖ ପହଞ୍ଚିବାକୁ ଥିବା ଭାରତୀୟ ପୁରୁଷ ଦଳ ଯଦି ଦଳ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରେ ତେବେ କ୍ରମାଗତ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିପାରେ । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏସିଆନ୍ ଗେମ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ନକ୍ଆଉଟ୍ରେ ସିଧାସଳଖ ଖେଳିବ ।

ଏହି ଦଳ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିପାରିବ କି?

ଭାରତର କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କିମ୍ବା ବାଂଲାଦେଶର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଣୀ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ହୋଇପାରେ ବୋଲି ସମସ୍ତ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । କାରଣ ଉଭୟ ଦେଶର ମୁଖ୍ୟ ଦଳ ଏକ ସମୟରେ ଭାରତରେ ଚାଲିଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ରହିବେ ।

ହାଙ୍ଗଜୋ ଗେମ୍ସରେ ଉଭୟ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା ଇଭେଣ୍ଟରେ ମୋଟ 32 ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ 18 ଟି ପୁରୁଷ ଏବଂ 14 ଟି ମହିଳା ପାଇଁ ହେବ । ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଫାଇନାଲ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳନ୍ତି, ତେବେ ଭାରତୀୟ ସମୟ ମଧ୍ୟାହ୍ନ 12 ଟାରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ ।