କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ବାହାର ବାହାର ହେବା ମାତ୍ରେ ଏହି 2 ଖେଳାଳିଙ୍କ ଖୋଲିଲା ଭାଗ୍ୟ, ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ରେ ରୋହିତ କରିବେ ସାମିଲ

  1. Home
  2. Cricket News

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ବାହାର ବାହାର ହେବା ମାତ୍ରେ ଏହି 2 ଖେଳାଳିଙ୍କ ଖୋଲିଲା ଭାଗ୍ୟ, ଆଗାମୀ ମ୍ୟାଚ ରେ ରୋହିତ କରିବେ ସାମିଲ

kl rahul out


ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ତାରକା ଖେଳାଳି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ଯେତେବେଳେ ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ କହିଥିଲେ ଯେ ସେମାନଙ୍କର ଖେଳ ସେମାନଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବ । କିନ୍ତୁ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି ।

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସ ଅନୁଯାୟୀ, ସେ ଏକରୁ ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳର ନଜରରେ ରହିବେ । ରାହୁଲ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟରୁ ବାହାରିବା ମାତ୍ରେ ଦଳ ଏକ ବଡ ଝଟକା ପାଇଛି । କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଦୁଇଜଣ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି ।

ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଡେବ୍ୟୁ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି:

ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଅବଶିଷ୍ଟ ତିନିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ ଦଳର ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଚତୁର୍ଥ ନମ୍ବରରେ ଖେଳିଥିଲେ। ଏବେ ମଧ୍ୟ କେଏଲ ରାହୁଲ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସରଫରାଜ ଖାନ ଏବଂ ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟର ଏକାଦଶ ଖେଳିବାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି । ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ।

1. ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ:

ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି କେ.ଏସ୍ ଭରତ ତାଙ୍କ ନାମ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ । ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ରନ୍ ଆସିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଇଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରୁ ବାଟ ଦେଖାଇ ପାରିବେ । ଯୁବ ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଏକ ସୁଯୋଗ ପାଇପାରନ୍ତି । ତାଙ୍କର ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ କୌଶଳ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ । ଜୁରେଲ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି । ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ସେ ଜଣେ ଦୃଢ ପ୍ରତିଯୋଗୀ । ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ 15 ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 790 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ଗୋଟିଏ ଶତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ 10 ଟି ତାଲିକା ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

2. ସରଫରାଜ ଖାନ:

ରଣଜୀ ଟ୍ରଫିର ଗତ ଅନେକ ସିଜନ ରେ ସରଫରାଜ ଖାନ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ବହୁତ ଭଲ ଗୀତରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ବଡ ଇନିଂସ ଖେଳିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେ ଫର୍ମ ରେ ଥାଆନ୍ତି, ସେ ଯେକୌଣସି ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣକୁ ନଷ୍ଟ କରିପାରନ୍ତି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଡେବ୍ୟୁ ପାଇଁ ସରଫରାଜ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ 45 ଟି ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 3912 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ 14 ଶତକ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ତାଙ୍କର ସର୍ବୋତ୍ତମ ସ୍କୋର ହେଉଛି 301 ରନ୍ । ସେ 37 ତାଲିକା-ଏ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 629 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।