ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନ ରୁ ଆସିଲା କୋହଲିଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ବୟାନ, ବାବର କହିଲେ "ବିରାଟ କୋହଲି ଙ୍କୁ ମୁ ଯେବେ ବି ଦେଖେ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ପୁଣି ପାକିସ୍ତାନ ରୁ ଆସିଲା କୋହଲିଙ୍କୁ ନେଇ ବଡ଼ ବୟାନ, ବାବର କହିଲେ "ବିରାଟ କୋହଲି ଙ୍କୁ ମୁ ଯେବେ ବି ଦେଖେ..."

Babar-Azam-on-kohli


ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ (ପିସିବି) ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କଠାରୁ ସୀମିତ ଓଭର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ନେଇ ବାବର ଆଜାମଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା । ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ODI ବିଶ୍ୱକପ 2023 ରେ ଲଜ୍ଜାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପରେ ବାବର ଆଜାମ ସମସ୍ତ ଫର୍ମାଟରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଶାନ ମାସୁଦଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ଶାହିନ୍ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କୁ ଟି -20 ଅଧିନାୟକ କରାଯାଇଥିଲା।

ମାତ୍ର, 2 ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଅଧିନାୟକ ଆଫ୍ରିଦିଙ୍କଠାରୁ ନିଆଯାଇ ପୁଣି ବାବରଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ସେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଘାତକ ଖେଳାଳି ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଜାଣିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଗର୍ବରେ ପରିପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବେ।

ବାବର ଆଜମ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ କଡ଼ା ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ:

ବାବର ଆଜାମ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ସୁପରହିଟ୍ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି । ସେ ପାକିସ୍ତାନର ମହାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ଦେଶ ପାଇଁ ବହୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ରନ୍ ମେସିନ୍ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ତୁଳନା କରାଯାଇଛି ।

Babar

କିନ୍ତୁ, ରନ୍ ଏବଂ ଶତକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ବାବର ବିରାଟଙ୍କଠାରୁ ବହୁତ ପଛରେ ଅଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ସମର୍ଥକମାନେ ତାଙ୍କୁ ରାଜା ଆଖ୍ୟା ଦେବାରେ ଦ୍ୱିଧା କରନ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଏଥର ବାବର ନିଜେ ଜଲମି ଟିଭିରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଥିବାବେଳେ ରାଜା କୋହଲିଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଟିକେ ଆଘାତ ପାଇପାରନ୍ତି। ଯେତେବେଳେ କି ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଖୁସି ବ୍ୟକ୍ତ କରିପାରିବେ ।

ବାବର କହିଲେ "ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଭେଟେ, ମୁଁ ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କଠାରୁ କିଛି ଶିଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ, ତାଙ୍କ ଭଳି ଖେଳାଳିମାନେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳାଳି, ତେଣୁ ଯେତେବେଳେ ବି ମୁଁ ସାକ୍ଷାତ ହୁଏ ମୁଁ ତାଙ୍କଠାରୁ ଶିଖିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ । ”