ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଉପରେ ହେଲା ଟଙ୍କା ର ବର୍ଷା, ICC ସହ ଜୟ ଶାହା ମଧ୍ୟ ଦେଲେ ଏତେ କୋଟି

  1. Home
  2. Cricket News

ଟି-20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଉପରେ ହେଲା ଟଙ୍କା ର ବର୍ଷା, ICC ସହ ଜୟ ଶାହା ମଧ୍ୟ ଦେଲେ ଏତେ କୋଟି

T20-World-Cup-2024-prize


ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଆଇସିସି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଟାଇଟଲ ଜିତି ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଛନ୍ତି । ବାରବାଡୋସରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ପରେ ଦଳ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା। ସେବେଠାରୁ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବିଜୟ ଉତ୍ସବରେ ବୁଡି ରହିଲା।

ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ବିଶ୍ୱକପ (ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024) ବିଜେତା ଦଳକୁ ସେମାନଙ୍କ ଅବଦାନ ପାଇଁ ପୁରସ୍କୃତ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଭାରତୀୟ ବୋର୍ଡ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଉଡେଇଛି ।

ଖେଳାଳିମାନେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଜିତିବା ପରେ ଟଙ୍କା ଦେଇ ଗାଧୋଇଲେ:

ଜୁନ୍ 29 ର ଦିନ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମନରେ ଛାପାଯାଇଛି । କେନ୍ସିଙ୍ଗଟନ୍ ଓଭାଲ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ କମ୍ପାନୀ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଜିତିଥିଲେ । ପ୍ରାୟ 17 ବର୍ଷ ପରେ ଭାରତ ଟି -20 ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିୟନ ହେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ସମଗ୍ର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲେ ।

ଏଥି ସହିତ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ବିଜେତା ଦଳରେ ପ୍ରେମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବାବେଳେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ କୋଟି ଟଙ୍କା ପୁରସ୍କାର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଜୟ ଶାହା ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ 100 କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରିଥିଲେ:

ଗତକାଲି ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଏକ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି ଜୟ ଶାହା କହିଛନ୍ତି ଯେ ପୁରସ୍କାର ସ୍ୱରୂପ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ 125 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇବ। ଜୟ ଶାହା ଲେଖିଛନ୍ତି,

“ମୁଁ ସୂଚନା ଦେଇ ବହୁତ ଖୁସି ଯେ ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଇସିସି ପୁରୁଷ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତେ ତେବେ ପୁରସ୍କାର ରାଶି ଭାବରେ ଏହା 125 କୋଟି ଟଙ୍କା ପାଇବ। ଭାରତୀୟ ଦଳ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ମହାନ ଦଳ ଏବଂ ସେମାନେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଭା, ନିଷ୍ଠା ଏବଂ କ୍ରୀଡ଼ାବିତ୍ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ”