ବିଜୟ ପରେ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଉଡ଼ାଇଲେ ଭାରତର ମଜାକ, କହିଲେ "ମୁଁ ଭାରତରେ ପରାଜୟକୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ ଏବଂ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ବିଜୟ ପରେ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଉଡ଼ାଇଲେ ଭାରତର ମଜାକ, କହିଲେ "ମୁଁ ଭାରତରେ ପରାଜୟକୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ ଏବଂ..."

ben strokes


ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଛି । ଚାରି ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପଞ୍ଚମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା। ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ପରେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତର ବିଜୟ ପ୍ରାୟ ନିଶ୍ଚିତ ଥିଲା। କିନ୍ତୁ ତୃତୀୟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭାରତୀୟ ଦଳର ହାତରୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଥିଲା।

ଆଉ ତାପରେ ଫଳାଫଳ ହେଲା ଇଂରାଜୀ ଦଳ 28 ରନ୍ ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ପରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ସିରିଜରେ 1-0 ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି । ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ବିଜୟ ପରେ ଇଂରାଜୀ ଅଧିନାୟକ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

IND vs ENG: ବିଜୟ ପରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଗର୍ବିତ:

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ 28 ରନ୍ ଜିତିବା ପରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ କହିଛନ୍ତି-

“ଯେହେତୁ ମୁଁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲି, ଆମର ଅନେକ ଭଲ ମୁହୂର୍ତ୍ତ ରହିଛି । ଏହି ବିଜୟ ସମ୍ଭବତ 100% ଆମର ସବୁଠାରୁ ବଡ ବିଜୟ । ମୁଁ ଭାରତରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏଠାକୁ ଆସିଛି ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରିଛି । ମୁଁ କ୍ରୀଡ଼ାର ଜଣେ ମହାନ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ । ମୁଁ ଦେଖିଲି ଭାରତୀୟ ସ୍ପିନରମାନେ କିପରି ଖେଳ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ, ରୋହିତ କିପରି ଫିଲ୍ଡିଂ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି । ଟମ ହାର୍ଟଲି ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଦଳକୁ ଆସି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ସେ 7 ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଥିଲି । ”

ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିବା ବିଷୟରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି,

“ଆମେ ନିର୍ବାଚିତ ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୂପେ ସମର୍ଥନ କରୁଛୁ । ଆମେ ଯେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଥିଲୁ, ଓଲି ପୋପ୍ ଦ୍ୱାରା ଖେଳାଯାଇଥିବା ସଟ୍ ଗୁଡ଼ିକ ଏହିପରି ୱିକେଟ୍ ରେ 190 ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ ସେ ଫିଲ୍ଡିଂରେ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଏସିଆର ଜଣେ ଇଂରାଜୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଖେଳିଥିବା ଏହା ହେଉଛି ସବୁଠାରୁ ବଡ ଇନିଂସ | ମୁଁ ଭାରତରେ ବିଫଳତାକୁ ଭୟ କରେ ନାହିଁ, ଯିଏ ଦଳରେ ଅଛି ମୁଁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରେ। ”

ଏହା ଜଣା ଯେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 70 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ ଥିଲା । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଯଦି ଆମେ ଭାରତ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 246 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତ 436 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା। ଏହି ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ଭାରତ ମ୍ୟାଚରେ 190 ରନ୍ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଜୋରଦାର ଖେଳିଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଇଂରାଜୀ ଦଳ 420 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଅଲି ପପ୍ ଇଂରାଜୀ ଦଳ ପାଇଁ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ସେ 196 ରନ୍ ର ମ୍ୟାଚ୍ ବିଜେତା ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ଆଧାରରେ ଇଂଲଣ୍ଡ 231 ରନର ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଥିଲା । 231 ରନ୍ ପଛରେ ଗୋଡାଇ ଭାରତ ମାତ୍ର 202 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଫଳାଫଳ ହେଲା ଭାରତ ମ୍ୟାଚକୁ 28 ରନରେ ହରାଇଥିଲା ।