ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ଏହି ଖେଳାଳି ଆମଠାରୁ ବିଜୟ ଛଡାଇ ନେଲେ"

  1. Home
  2. Cricket News

ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ପରେ ଆଫ୍ରିକା ଅଧିନାୟକ ଦେଲେ ବଡ଼ ବୟାନ, କହିଲେ "ଏହି ଖେଳାଳି ଆମଠାରୁ ବିଜୟ ଛଡାଇ ନେଲେ"

dean-elgar-st


ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଅଧିନାୟକ ଡିନ ଏଲଗାର କେପଟାଉନରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ କ୍ୟାରିୟରର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ଜାନୁୟାରୀ 3 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଭଲ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବହୁତ ଭଲ ଥିଲା ।

ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍ ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ, ସେ ଏହି ପୁରସ୍କାର ପାଇବା ପରେ ବହୁତ ଖୁସି ମନେ ହେଉଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ଡିନ୍ ଏଲଗାର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ ।

ଡିନ୍ ଏଲଗାର ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକ ହେଲେ:

ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ କଡ଼ା ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବା ପରେ ଡିନ୍ ଏଲଗାର ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପସ୍ଥାପନାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିଲେ। ସେ କହିଲେ:-

“ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଜଣେ ବିଶ୍ୱ ସ୍ତରୀୟ ବୋଲର, ସେ ଏହି ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍ ପୁରସ୍କାର ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ । ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ଭାବରେ, ଆପଣ ନିଜକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବାକୁ ଏବଂ ନିଜକୁ ବିଭିନ୍ନ ସୀମାକୁ ଠେଲିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ଖୁସି ଯେ ମୋତେ ଆଉ ଏହି ଲୋକଙ୍କୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡିବ ନାହିଁ । ମୁଁ ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଯେତେବେଳେ ସେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ମୁଁ ସେହି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲି । ଆମେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଦୀର୍ଘ ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ କରିଛୁ । ଏହି ଯୁବକମାନଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିଥିବାରୁ ମୁଁ ବହୁତ କୃତଜ୍ଞ। ”

ଭାରତ 12 ଓଭରରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା:

ମ୍ୟାଚ୍ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ 55 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମାତ୍ର 153 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଆଫ୍ରିକା ଦଳ 176 ରନ୍ ରେ ସୀମିତ ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ମାତ୍ର 79 ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିପାରିଥିଲା।

ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ସହାୟତାରେ ମାତ୍ର 12 ଓଭରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଛି । ଫଳସ୍ୱରୂପ, ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତ କେପଟାଉନରେ 7 ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଥିଲା ।