ପ୍ରଥମ ଟି-20 ହାରିବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ କହିଲେ "ଆମେ ଭାରତ ଠାରୁ ଜିତିଥାନ୍ତେ କିନ୍ତୁ…"

  1. Home
  2. Cricket News

ପ୍ରଥମ ଟି-20 ହାରିବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଅଧିନାୟକ କହିଲେ "ଆମେ ଭାରତ ଠାରୁ ଜିତିଥାନ୍ତେ କିନ୍ତୁ…"

Ibrahim-Zadran


ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦ୍ରାନଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ କଡ଼ା ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା । ମୋହାଲିର ପଞ୍ଜାବ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ସଂଘର୍ଷ ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୱେ ସେମାନେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଇବ୍ରାହିମ୍ ଜାଦ୍ରାନ୍ ତାଙ୍କ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ କହିଥିଲେ।

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟକୁ ନେଇ ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦ୍ରାନ ନିଜର ନିରବତା ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି:

ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟ ସମ୍ପର୍କରେ ପୋଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପସ୍ଥାପନାରେ ଇବ୍ରାହିମ୍ ଜାଦ୍ରାନ୍ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ 13-15 ରନ୍ ପଛରେ ଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାଚ୍ ହରାଇବାକୁ ପଡ଼ିଲା | ଇବ୍ରାହିମ ଜାଦରନ୍ କହିଛନ୍ତି,

“ଆମେ 13-15 ରନ୍ କମ କରିଥିଲୁ । ଆମେ ମଧ୍ୟ ଟସ୍ ହାରିଛୁ । କିନ୍ତୁ ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ଖେଳିଥିଲେ । ଆମେ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲୁ କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ଆମେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲୁ | ଆମ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ 14-15 ଓଭର ଯାଏ ଖେଳିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଆମେ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲୁ । ଯେତେବେଳେ ନୂଆ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆସିଲେ ଆମେ ଚାପରେ ଆସିଥିଲୁ। ”

“ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ କାକର ଥିଲା ଏବଂ ବଲ୍ ଧରି ରଖିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା । ମୁଁ କହିପାରେ ଯେ ଖେଳାଳିମାନେ ପ୍ରକୃତରେ ସେମାନଙ୍କର ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ଆମେ ଆମର ଫିଲ୍ଡିଂରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ | ଆଜି ଫିଲ୍ଡିଂ କରିବାରେ ଆମେ ବହୁତ ଅଳସୁଆ ହୋଇଥିଲୁ । ଆମେ ମଧ୍ୟ ଆମର ବ୍ୟାଟିଂରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବୁ । ବୋଲିଂରେ ଆମର କୌଣସି ଅସୁବିଧା ନାହିଁ । ଆଜି ଆମେ ଯାହା ଭୁଲ୍ କରିଛୁ ତାହା ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବୁ । ”