ଆଫଗାନିସ୍ତାନ T20I ସିରିଜ ରୁ କେଏଲ ରାହୁଲ ଙ୍କୁ BCCI କଲା ବାହାର, ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଲା ବଡ଼ କାରଣ

  1. Home
  2. Cricket News

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ T20I ସିରିଜ ରୁ କେଏଲ ରାହୁଲ ଙ୍କୁ BCCI କଲା ବାହାର, ସାମ୍ନା କୁ ଆସିଲା ବଡ଼ କାରଣ

kl rahul out


ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (BCCI) 16 ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଦଳର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥି ସହ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ଆସନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବା ଯେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ପରଠାରୁ ରୋହିତ-ବିରାଟ ଦଳ ପାଇଁ ଏହି ଫର୍ମାଟର ଅଂଶ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ସେ ପ୍ରାୟ 14 ମାସ ପରେ ଭାରତୀୟ ଟି -20 ଦଳକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ।

ରାହୁଲ ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ ନାହିଁ:

ଏହି ଟି -20 ସିରିଜ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଶକ୍ତିଶାଳୀ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଜିତେଶ ଶର୍ମା ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ଏହି ଭୂମିକା ପାଇଁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ଯଦିଓ ରାହୁଲ ସଞ୍ଜୁ-ଜିତେଶଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଅଭିଜ୍ଞ, ତଥାପି ତାଙ୍କୁ ଦଳରୁ କାହିଁକି ଦୂରେଇ ରଖାଗଲା?

ଓପନିଂ ସ୍ଲଟ୍ ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇଯାଇଛି:

ଏହି ଦଳରେ ଯୁବ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି । ଏଥି ସହ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଫେରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଟପ୍ ଅର୍ଡରରେ ସ୍ଥାନ ଦେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟକର । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଏକ୍ସପ୍ରେସରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ରାହୁଲଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜରୁ ଦୂରେଇ ରଖାଯାଇଥିଲା କାରଣ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଉଭୟ ଓପନିଂ ଏବଂ ମଧ୍ୟମ ଅର୍ଡର ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ବିକଳ୍ପ ବାଛିଥିଲେ ।

KL Rahul

ରାହୁଲ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଅଧିକାଂଶ ଟି -20 ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଏବଂ ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଓପନିଂ ସ୍ଲଟରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ତାଙ୍କ ପାଇଁ କଷ୍ଟକର ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ଦଳ:

ରୋହିତ ଶର୍ମା (ଅଧିନାୟକ), ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ତିଲକ ଭର୍ମା, ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ଜିତେଶ ଶର୍ମା (ୱିକେଟ୍ କିପର), ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଶିବମ୍ ଦୁବେ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଆକ୍ସର ପଟେଲ, ରବି ବିଷ୍ଣଇ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଆବେଶ ଖାନ, ମୁକେଶ କୁମାର ।