ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ କଲେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, କହିଲେ "ଏହି 4 ଟି ଦଳ ଯିବେ ସେମିଫାଇନାଲ, ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରୁ..."

  1. Home
  2. Cricket News

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ କଲେ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, କହିଲେ "ଏହି 4 ଟି ଦଳ ଯିବେ ସେମିଫାଇନାଲ, ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରୁ..."

aaron-finch-picks-these-4-teams-t20-wc


T20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024 ର 9 ମ ସଂସ୍କରଣ ଯଥା T20 ବିଶ୍ୱକପ୍ 2024 ଜୁନ୍ 2 ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେଉଛି । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ସହିତ ଆମେରିକା ବିଶ୍ୱକପ୍ ଆୟୋଜନ କରୁଛି । ଆମେରିକା ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟ ଆୟୋଜନ କରୁଛି । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଜୁନ୍ 2 ରେ ଆମେରିକା ଏବଂ କାନାଡା ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ ଏବଂ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ ତୁରନ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ର ମହାନ ଯୁଦ୍ଧ ଆରମ୍ଭ ହେବ ।

ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ପରି, ଏଥର ମଧ୍ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳୁଥିବା ଚାରିଟି ଦଳ କିଏ ହେବେ ସେନେଇ କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନାର ବଜାର ଗରମ ହୋଇଛି । ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ 2021 ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ଏହି 4 ଟିମ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାର ସମ୍ଭାବନା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍:

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ଖେଳାଯାଉଛି, ସେଥିପାଇଁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଆଗରେ ରହିବ ବୋଲି ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ବିଶ୍ୱାସ କରିଛନ୍ତି । ତେଣୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିବାକୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି । ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ ଡାରେନ୍ ସାମିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ 2012 ଏବଂ 2016 ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଜିତିଥିଲା ​​।

ଇଂଲଣ୍ଡ:

ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ବହୁତ ସନ୍ତୁଳିତ । ଦଳରେ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ବୋଲର ତଥା ଭଲ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ କରନ୍ତି ଏବଂ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ସମ୍ଭାବନାକୁ ଦୃଢ କରନ୍ତି । 2022 ବ୍ୟତୀତ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ 2010 ରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଛି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ:

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର 4 ସେମିଫାଇନାଲିଷ୍ଟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ମଧ୍ୟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ନାମିତ କରିଛନ୍ତି । ODI ବିଶ୍ୱକପ ତୁଳନାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ହୋଇପାରି ନାହିଁ ଏବଂ ଗତ 8 ଟି ସଂସ୍କରଣରେ କେବଳ ଥରେ ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି ।

ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ 2021 ମସିହାରେ ୟୁଏଇରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପ୍ରଥମ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିଲା।
ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଶକ୍ତିଶାଳୀ । ଦଳର ଭଲ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଏବଂ ବୋଲରମାନେ ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କ ସହ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଦଳର ସୁଯୋଗକୁ ଦୃଢ କରନ୍ତି ।

ଭାରତ:

2007 ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ମଧ୍ୟ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2024 ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ 4 ଟିମ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ କହିବାନୁସାରେ, ଭାରତୀୟ ଦଳ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଏବଂ କେବଳ ସେମିଫାଇନାଲ ପାଇଁ ନୁହେଁ ବରଂ ଚାମ୍ପିୟନ ହେବା ପାଇଁ ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ଭାବେ ବିଶ୍ୱକପ୍ରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ ।