ICC ଚୟନ କଲା T20 World Cup 2022 ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ଲେଇଂ XI, ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ

  1. Home
  2. Cricket News

ICC ଚୟନ କଲା T20 World Cup 2022 ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ପ୍ଲେଇଂ XI, ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ

icc best playing xi


T20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ ସମାପ୍ତ ହୋଇଛି । ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଙ୍କ ସହ ବୋଲରମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଏସବୁ ମଧ୍ୟରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କାଉନସେଲିଂ (ICC) ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର 11 ଜଣିଆ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳ ଘୋଷଣା କରିଛି । ଏହି ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଦଳରେ ICC ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର 3 ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି ।

ICC ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ସ୍ଥାନ ଦେଇଛି:

buttler and hales

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କାଉନସେଲିଂ (ICC) ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଖେଳ 11 ଜଣିଆ ଦଳରେ ରେ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ଆଲେକ୍ସ ହାଲ୍ସଙ୍କୁ ଓପନର୍ ଭାବରେ ନାମିତ କରିଛି । ଏହି ଇଂଲଣ୍ଡ ଓପନରମାନେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ | ଏପରିକି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି ନିଜେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ 10 ୱିକେଟରେ ବିଜୟ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଟପ୍ ଅର୍ଡର ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିଲେ:

kohli and surya

ଏହି ଦଳର ଟପ୍ ଅର୍ଡର ପାଇଁ ଆଇସିସି ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରିଛି । ବିରାଟ କୋହଲି ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର । 6 ଟି ମ୍ୟାଚରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ମଧ୍ୟ 239 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ନିମ୍ନ କ୍ରମରେ ଏକ ସ୍ଥାନ ସୃଷ୍ଟି କଲେ:

ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କାଉନସେଲିଂ (ICC) ର ଏହି ଦଳରେ ନିମ୍ନ କ୍ରମରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ, ଜିମ୍ବାୱେର ତାରକା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ସିକନ୍ଦର ରଜା ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ସ୍ପିନର ଶାଦବ ଖାନଙ୍କୁ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ବହୁତ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

Arshdip singh

ଏହି ଯୁବ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ମଧ୍ୟ ଦଳରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ:

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ 2022 ର 11 ଜଣିଆ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳରେ ବୋଲର ମଧ୍ୟରେ ଏନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେ, ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ମାର୍କ ଉଡ଼, ପାକିସ୍ତାନର ଶାହିନ୍ ଶାହା ଆଫ୍ରିଦି ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଯୁବ ବୋଲର ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ଙ୍କୁ ସ୍ଥାନିତ କରାଯାଇଛି ।