IPL 2021: ଧୋନିଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଦେଖି କୋହଲି ହେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପୋଷ୍ଟ କରି କହିଲେ ଏମିତି

ଧୋନିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଆଇପିଏଲ 2021 ର ପ୍ରଥମ ଯୋଗ୍ୟତା ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ଚାରି ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଫାଇନାଲରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛି। ଟସ୍ ହରାଇବା ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦିଲ୍ଲୀ 20 ଓଭରରେ 173 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଚେନ୍ନାଇ ଶେଷ ଓଭରରେ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ଓପନର୍ ରିତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ସର୍ବାଧିକ 70 ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଶେଷରେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ 18 ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଚେନ୍ନାଇକୁ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲା। ଧୋନି ତିନିଟି ଚୌକ ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହାୟତାରେ ମାତ୍ର 6 ଟି ବଲରେ 18 ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ପାଇଁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ।

ଧୋନିଙ୍କ ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ଇନିଂସ ପରେ ବିରାଟ ଟ୍ୱିଟ କରି ଲେଖିଛନ୍ତି:

“ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ରାଜା ଫେରି ଆସିଛନ୍ତି। ଦୁନିଆର ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫିନିସର୍ । ଆଜିର ଇନିଂସ ମୋତେ ମୋ ସ୍ଥାନରୁ ଉଠିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କଲା । “

ଏହି ଚମତ୍କାର ବିଜୟ ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ଫାଇନାଲରେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ନିଶ୍ଚିତ କରିଛି। ଏଥି ସହିତ ଦିଲ୍ଲୀ ଫାଇନାଲକୁ ଯିବାକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସୁଯୋଗ ପାଇବ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆରସିବି ଏବଂ କେକେଆର ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଏଲିମିନେଟର ମ୍ୟାଚର ବିଜେତାଙ୍କୁ ଭେଟିବେ ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *