ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ପରେ ଏବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ସିରିଜ କଲା ବାତିଲ, ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ଉପରେ ଲାଗିଲା ବଡ଼ ଆରୋପ

ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ରେ ସବୁକିଛି ଠିକ୍ ଚାଲିନାହିଁ । ଚଳିତ ମାସରେ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିବା ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ ହେବାର ଅଧ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ଏହି ସିରିଜକୁ ବାତିଲ କରି ଘରକୁ ଫେରିଛି କାରଣ ଦଳର ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରତି ବିପଦ ଥିବା ତାଙ୍କ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ।

ତାପରେ ଏବେ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ସିରିଜ ବାତିଲ କଲା, ଏହି ମାମଲା ଭାରତ ଉପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଆକ୍ରମଣ କରିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି ଯେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳକୁ ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଇମେଲ ଭାରତରୁ ପଠାଯାଇଛି ।

ପାକିସ୍ତାନ ଭାରତ ଉପରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛି:

ଦଳର ସୁରକ୍ଷାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ସିରିଜକୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଛି । ଏହା ପରେ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ହେବାକୁ ଥିବା ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ଦଳ ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଗସ୍ତକୁ ବାତିଲ କରିଦେଇଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପାକିସ୍ତାନ ଏହି ସବୁ ପାଇଁ ଭାରତ ଉପରେ କୁ କରୁଛି । ସେ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି ଯେ କିୱି ଦଳ କୁ ପଠାଯାଇଥିବା କରିଥିବା ଧମକପୂର୍ଣ୍ଣ ଇ-ମେଲଗୁଡିକ ଭାରତରୁ ପଠାଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନର ସୂଚନା ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହା କହିଛନ୍ତି ।

Pakistan to tour England

ଏହା ଏକ ‘ଭର୍ଚୁଆଲ୍ ପ୍ରାଇଭେଟ ନେଟୱାର୍କ’ (ଭିପିଏନ୍) ରୁ ପଠାଯାଇଥିଲା ଯାହା ବଦଳରେ ସିଙ୍ଗାପୁରକୁ ଦର୍ଶାଇଥିଲା। ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଦଳକୁ ଦିଆଯାଇଥିବା ଧମକ ପାଇଁ ଏହି ଉପକରଣ ଭାରତରେ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇଥିଲା ଏବଂ ଏକ ନକଲି ID ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ଏହାକୁ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରୁ ପଠାଯାଇଥିଲା ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ ଆରୋପ ଲଗାଇଛି । “

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *