T-20 ବିଶ୍ୱକପ: ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ କାହିଁକି ବିଶ୍ୱକପ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଲେ ନାହିଁ ? ଚେତନ ଶର୍ମା ଦେଲେ ଉତ୍ତର

ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଧୀରେ ଧୀରେ ପାଖେଇ ଆସୁଛି। ଏହା ସହ ସମସ୍ତ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ନିଜ ଦଳ ଘୋଷଣା କରୁଛନ୍ତି । ଏହି କ୍ରମରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ବିସିସିଆଇ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର 15 ସଦସ୍ୟ ବିଶିଷ୍ଟ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଯେଉଁଥିରେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୂକ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ । ତାଙ୍କୁ ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରୁ ବାହାରିବାର ବାଟ ଦେଖାଯାଇଛି । ଏ ବିଷୟରେ ଚେତନ ଶର୍ମା କ’ଣ କହିଲେ ? ଆମର ଏହି ରିପୋର୍ଟ ମାଧ୍ୟମରେ ଜାଣନ୍ତୁ…

ଏହି କାରଣରୁ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ବିଶ୍ୱକପରେ ସ୍ଥାନ ପାଇନଥିଲେ:

ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟର 15 ଜଣିଆ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିଛି। ଅନେକ ନୂତନ ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ଏଥିରେ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଇଛି।

କେଉଁ ବିଷୟରେ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଉଛନ୍ତି । ତେବେ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କ ପରି ଷ୍ଟାର ଅଲରାଉଣ୍ଡରଙ୍କୁ ଦଳ ପ୍ରାଥମିକତା ଦେଇଛି । ଏହି ସମୟରେ ଚହାଲ କାହିଁକି ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇ ନାହାନ୍ତି? ଚେତନ ଶର୍ମା ଏ ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ବାସ୍ତବରେ, ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମାଧ୍ୟମରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ଅନେକ ଖବରକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦଳରେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ଅଭାବ ସମ୍ପର୍କରେ ଚେତନ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଅପେକ୍ଷା ସ୍ପିନରମାନେ ଆମର ପ୍ରଥମ ପ୍ରାଥମିକତା ଥିଲେ। ରାହୁଲ ଚହରଙ୍କ ସହ ଯିବା ଠିକ୍ ବୋଲି ଭାବିବାର ଏହା ହେଉଛି ବଡ କାରଣ । ତେବେ ରାହୁଲ ଚହାର ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *