ଜୟ ଶାହା ଦେଲେ ସଂକେତ, ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏହି ଖେଳାଳି ହେବେ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟକିପର୍….​​​​​​​

  1. Home
  2. T20 Cricket

ଜୟ ଶାହା ଦେଲେ ସଂକେତ, ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ଏହି ଖେଳାଳି ହେବେ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟକିପର୍….​​​​​​​

Wicketkeeper


ଇଂଲଣ୍ଡ ସହ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଭିଜ୍ଞ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଯେଉଁ କାରଣ ହେତୁ ସେ ଶେଷ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିପାରିନଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ କେଏଲ ରାହୁଲ କ୍ରିକେଟ୍ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି।  ଏହି ସମୟରେ, ବିସିସିଆଇ ସଚିବ ଜୟ ଶାହା ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କିଏ ୱିକେଟ୍ କିପର ରହିବେ ସେଥିନେଇ ଏକ ବଡ଼ ଖୁଲାସା କରିଛନ୍ତି। 

Pant

ବାସ୍ତବରେ ନିକଟରେ ଜୟ ଶାହା ପିଟିଆଇକୁ ଏକ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁସ୍ଥ ଅଛନ୍ତି।  ତେଣୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୋର୍ଡ ତାଙ୍କୁ ଫିଟ୍ ଘୋଷଣା କରିବ।  ଯଦି ସେ ବିଶ୍ୱକପ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି ତେବେ ତାଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯିବ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱକପରେ ୱିକେଟ୍ କିପର ଭୂମିକାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ପନ୍ତ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି। ଆମେ ତାଙ୍କୁ ଶୀଘ୍ର ଫିଟ୍ ଘୋଷଣା କରିବୁ। ଯଦି ସେ ଆମ ପାଇଁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିପାରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ଏକ ବଡ ଶୁଭ ଖବର ଅଟେ। ସେ ଦଳ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଶକ୍ତି ଅଟନ୍ତି।  ଯଦି ସେ ୱିକେଟରକ୍ଷକ ଭାବରେ ଖେଳିପାରିବେ। ତେବେ ସେ ବିଶ୍ୱକପ ଖେଳିପାରିବେ, ଆଇପିଏଲରେ ସେ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି ତାହା ଦେଖିବା ମଜାଦାର ହେବ”।

Kl rahul

ଋଷଭ ପନ୍ତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆଠାରୁ ଦୂରରେ ଅଛନ୍ତି।  ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଦଳର ଜର୍ସିରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ। ଋଷଭ ପନ୍ତ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୩ର ଅଂଶ ହୋଇପାରିନଥିଲେ। ବାସ୍ତବରେ, ୨୦୨୨ ବର୍ଷ ଶେଷରେ, ସେ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ରୁର୍କି ଯିବାବେଳେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଦୁର୍ଘଟଣାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କର ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା।

Samson

ଏଥି ସହିତ ବିସିସିଆଇ ଗତ ଏକ ବର୍ଷ ଧରି ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବିରତି ଦେଇଥିଲା।  ତେବେ, ସେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି। ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ଖେଳିବା ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ NOC ମିଳିଥିବା କୁହାଯାଉଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଖରେ ଅନେକ ୱିକେଟ୍ କିପର ଉପଲବ୍ଧ ରହିଛନ୍ତି। ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେଉଛନ୍ତି ଋଷଭ ପନ୍ତ, ଇଶାନ କିଶନ, କେ.ଏଲ ରାହୁଲ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଏବଂ ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ।

Jurel

ନିକଟରେ ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦ୍ୱାରା ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି। ଯେହେତୁ ଇଶାନ କିଶନ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ କୌଣସି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। ଏଥିସହିତ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାଁନ୍ତି।  ତେବେ ଏହି ୱିକେଟ୍ କିପର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ କିଏ ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବେ ତାହା ଦେଖିବା ମଜାଦାର ହେବ।