MBA କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଜାମିସନ୍ ଙ୍କୁ ମାରିଲେ 88 ମିଟର ର ଲମ୍ବା ଛକା, କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଛାଡିଦେଲେ ଲକ୍ଷେ ଟଙ୍କାର ଚାକିରୀ

ସୋମବାର ଦିନ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଆରସିବିକୁ 9 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ବିଜୟ ସହିତ କେକେଆର ଦଳ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଠଟି ମ୍ୟାଚରୁ ତିନୋଟି ବିଜୟ ସହ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛି । କେକେଆରର ଏହି ବିଜୟର ହିରୋ ଦଳର ଓପନର୍ ଏବଂ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍ ତାଙ୍କର ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିଲେ ।

ଜାମିସନ୍ ଙ୍କୁ ଏକ ଭୟାନକ ଛକା ମାରିଲେ ଆୟର୍:

ଏହି 26 ବର୍ଷୀୟ କେକେଆର୍ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ସମସ୍ତଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ । ସମସ୍ତ ଟିମ ମେମ୍ବର ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସମଗ୍ର ମ୍ୟାଚରେ ପ୍ରଶଂସା କରିବାରେ କ୍ଳାନ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ । ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ 27 ଟି ବଲରେ 41 ରନ୍ ର କ୍ଷୁଦ୍ର ଇନିଂସରେ ଅନେକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଆରସିବିର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କାଇଲ୍ ଜାମିସନ ଙ୍କୁ ଏପରି ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଆପଣ ବାରମ୍ବାର ଦେଖିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିବେ ।

ଆୟର କୋଲକାତା ଇନିଂସର ପଞ୍ଚମ ଓଭରର ଶେଷ ବଲରେ ଆଗକୁ ଯାଇ 88 ମିଟର ଲମ୍ବା ଛକା ମାରିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଦେଖି ଆରସିବିର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କାଇଲ୍ ଜାମିସନ୍ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ଅଧିକ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରିବା, ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ କାହାଣୀଟି ଅଲଗା ଥିଲା ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସ୍ଥାନକୁ ଆଣିବାରେ ତାଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ଏକ ବଡ଼ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଛି ।

କ୍ରିକେଟ୍ ପାଇଁ ଚାକିରୀ ଛାଡିଥିଲେ:

ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ କହିବୁ ଯେ କେକେଆରର ଷ୍ଟାର ଓପନର୍ ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର ଏମବିଏ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଖେଳାଳି ଏକ ସମୟରେ ଫାଇନାନ୍ସରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଭଲ ଚାକିରି ପାଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରତି ତାଙ୍କର ପ୍ରେମ ତାଙ୍କୁ ଚାକିରିରୁ ଓହରିଯିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କଲା ଏବଂ ସେ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ନିଜର ଭବିଷ୍ୟତ ତିଆରି କରିବା ଆରମ୍ଭ କଲେ । ଏହା ପରେ, ଭାଗ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ ପରି ଏକ ବଡ଼ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଏବଂ କେକେଆର୍ ପରି ଏକ ବଡ଼ ଦଳରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲା । ସେଥିପାଇଁ ଆଜି ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଦେଖାଉଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କର କେତେ ଦକ୍ଷତା ଅଛି ଏବଂ ସେ କେକେଆର୍ ପାଇଁ କଣ କରିପାରିବେ ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *