IPL 2024: ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ CSK କୁ ବଡ଼ ଝଟକା, ଏହି ଘାତକ ଓପନର ହେଲେ IPL ରୁ ବାହାର, ଏବେ କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ?

  1. Home
  2. IPL Special

IPL 2024: ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ CSK କୁ ବଡ଼ ଝଟକା, ଏହି ଘାତକ ଓପନର ହେଲେ IPL ରୁ ବାହାର, ଏବେ କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ?

Csk


ଆଇପିଏଲର ୧୭ ତମ ସିଜନ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଭେଟେରାନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ଷଷ୍ଠ ଥର ଚାମ୍ପିୟନ ହେବାର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ନେଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ପ୍ରବେଶ କରିବ।  ଗତଥର ଫାଇନାଲରେ CSK ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସକୁ ପରାସ୍ତ କରିଥିଲା। ଏଥର ଧୋନି ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳିବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ।  

Csk

ଚଳିତବର୍ଷ ଟ୍ରଫି ଜିତି CSK ଧୋନିଙ୍କୁ ଫେରୱେଲ୍ ଦେବାକୁ ଚାହିଁବ ନିଶ୍ଚିତ। ତେବେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆରମ୍ଭ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ଏକ ବଡ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି। ପ୍ରକୃତରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ତାରକା ଓପନର୍ ଡେଭନ୍ କନୱେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ୨୪ ଫେବୃଆରୀରେ ଅକଲ୍ୟାଣ୍ଡରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି-୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ସମୟରେ କନୱେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। 

ତାଙ୍କ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଏତେ ଗୁରୁତର ଯେ ତାଙ୍କୁ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବାକୁ ପଡିବ। ଗତ କିଛି ସିଜନ ପାଇଁ କନୱେ CSK ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଦସ୍ୟ ରହିଆସିଛନ୍ତି। ସେ ଋତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ସହ ଓପନିଂ କରି ବଡ଼ ଭାଗିଦାରୀ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦଳ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ଆସିଛନ୍ତି। ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ, କନୱେ ଅତି କମରେ ୮ ସପ୍ତାହ ପଡ଼ିଆକୁ ଫେରି ପାରିବେ ନାହିଁ।  

Conway

ସ୍କାନର ଫଳାଫଳ ଏବଂ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ପରେ ବୋର୍ଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଯେ ସେ ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର କରିବେ। ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ପରେ ସେ କେବଳ ମେ ମାସରେ ଦଳକୁ ଫେରିପାରିବେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ କନୱେ ଅଧିକାଂଶ ଆଇପିଏଲ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବେ। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ CSK ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବଦଳ କରି ମଧ୍ୟ ବାଛିପାରେ। CSK ଏହାର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୨ ତାରିଖରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବ।

ଆଇପିଏଲର ୧୭ ତମ ସିଜନର ଏହା ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ। ଘରୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ଚେନ୍ନାଇକୁ ଜଣେ ନୂଆ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ଓପ୍ନିଂ କରିବାକୁ ପଡିପାରେ। କନୱେଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ଯୁବ ତାରକା ରାଚିନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରେ। ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି।

Conway

ଆଇପିଏଲରେ କନୱେଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ରହିଛି। ସେ ୨୩ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୯୨୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, କନୱେଙ୍କ ହାରାହାରି ୪୮.୬୩ ସହିତ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।  ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ମଧ୍ୟ ବହୁତ ଭଲ ରହିଛି। ସେ ଦ୍ରୁତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପାଇଁ ଜଣାଶୁଣା। କନୱେ ଆଇପିଏଲରେ ୧୪୧.୨୮ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ କନୱେଙ୍କ ନାମରେ ୯ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ମଧ୍ୟ ରହିଛି। ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଗୋଟିଏ ବି ଶତକ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। ତାଙ୍କର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର ହେଉଛି ୯୨ ରନ୍ ଅଟେ।