ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସ୍ ଙ୍କ ମୂର୍ଖତା ବିରାଟଙ୍କ ଶତକକୁ କଲା ନଷ୍ଟ, ରାଜସ୍ଥାନ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ରେ ଆରସିବିକୁ କଲା ପରାସ୍ତ

  1. Home
  2. IPL Special

ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସ୍ ଙ୍କ ମୂର୍ଖତା ବିରାଟଙ୍କ ଶତକକୁ କଲା ନଷ୍ଟ, ରାଜସ୍ଥାନ 6 ଟି ୱିକେଟ୍ ରେ ଆରସିବିକୁ କଲା ପରାସ୍ତ

Rcb


ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ର ୨୯ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ୬ ୱିକେଟରେ ହରାଇଛି। ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ଆରସିବିକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଶତକ ସହାୟତାରେ ଦଳ ୧୮୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା। ଏହାର ଜବାବରେ ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ମଧ୍ୟ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ୬ଟି ୱିକେଟ୍ ଏବଂ ୫ ବଲ୍ ବାକି ଥାଇ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା।

RR vs rcb

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଆଲୋଡ଼ନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ। ସେ ରାଜସ୍ଥାନ ବୋଲରଙ୍କୁ ପ୍ରହାର କରିବା ସହିତ ଶତକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ଅଧିନାୟକ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ତାଙ୍କ ସହ ମିଶି ଚଳିତ ସିଜନର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭାଗିଦାରୀ ଗଢିଥିଲେ। ଟସ୍ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଚୟନ କରିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦଳକୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ।

Virat

ଉଭୟ ଖେଳାଳି ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ଛକା ଚୌକା ମାରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ମଧ୍ୟ ଦୁଇଟି ଜୀବନଦାନ ପାଇଥିଲେ, ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ସେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସହ ମିଶି ୧୨୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତା’ପରେ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଫସାଇଥିଲେ। ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ ୧୩.୪ ଓଭରରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ରନ୍‌ର ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋରରେ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ନାନଡ୍ରେ ବର୍ଗର ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ। ସୌରଭ ଚୌହାନ ମଧ୍ୟ କିଛି ବିଶେଷ କରିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ବଲରେ ୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ।

ଅନ୍ୟ ପଟେ ବିରାଟ କୋହଲି ନିଜର ଚମତ୍କାରିତା ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ୭୩ ବଲରେ ୧୧୩ ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଶେଷରେ, କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ୫ ରନ୍ ଯୋଗଦାନ କରି ଦଳର ସ୍କୋରକୁ ୧୮୩ ରେ ପହଞ୍ଚାଇ ଦେଇଥିଲେ।  ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ପାଇଁ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ନାନ୍ଦ୍ରେ ବର୍ଗର୍ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ।

ଜବାବରେ ଦ୍ଵିତୀୟ ଇନିଂସରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସର ଭଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନଥିଲା। ଯୁବ ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯଶସ୍ୱୀ ଜୟସୱାଲ ଖାତା ନ ଖୋଲି ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ। ତେବେ ଏହା ପରେ ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳି ଦଳର ଇନିଂସକୁ ଆଗକୁ ନେଇଥିଲେ। 

Buttler

ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପରାଜିତ ରହି ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ମାତ୍ର ୫୮ ବଲ୍ ନେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅଧିନାୟକ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ ୪୨ ବଲରେ ୬୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ଏକ ଅଧିନାୟକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୪୮ ରନର ଏକ ବଡ଼ ଭାଗିଦାରୀ ରହିଥିଲା।

ଯାହା ଆଧାରରେ ଦଳ ୧୯.୧ ଓଭରରେ ୧୮୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ୬ ୱିକେଟରେ ଜିତିଥିଲା। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁର କୌଣସି ବୋଲର ଜୋସ୍ ବଟଲର ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କୁ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଅଟକାଇ ପାରିନଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ, ଜୋସ୍ ବଟଲର୍ ମଧ୍ୟ ଜୀବନଦାନ ପାଇଥିଲେ। ୨.୨ ଓଭରରେ କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ଜୋସ୍ ବଟଲରଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ, ଯାହାର ସେ ଯଥେଷ୍ଟ ଫାଇଦା ଉଠାଇ ଦଳର ଜିତିବାରେ ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ।

RR WIN

ବିରାଟ କୋହଲି ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ପ୍ରଥମ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ଓଭର ଗୁଡିକରେ ତାଙ୍କୁ କାହାର ସମର୍ଥନ ମିଳି ନଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ଦୋଷ ଅଧିନାୟକ ଫାଫ୍ ଡୁପଲେସିସଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ରଖାଯାଇପାରେ। କାରଣ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପତନ ପରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ସୌରଭ ଚୌହାନଙ୍କୁ ପଠାଇଥିଲେ। ତା’ପରେ କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ବେଳେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଆଦୌ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇନଥିଲେ।  ଯଦି କାର୍ତ୍ତିକ ଏହି ଦୁଇ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ଆଗରେ ଆସିଥାନ୍ତେ, ତେବେ ଆରସିବି ହୁଏତ ବଡ଼ ସ୍କୋର କରି ପାରିଥାନ୍ତା।