ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କର ଏହି ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ହାରିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ! ଭୋଗିଲା ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ…..

  1. Home
  2. IPL Special

ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କର ଏହି ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପାଇଁ ହାରିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ! ଭୋଗିଲା ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ…..

Mi vs srh


ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ର ଅଷ୍ଟମ ମ୍ୟାଚ୍ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଉଭୟ ଦଳ ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ। ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆୟୋଜକ ଦଳକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିଲେ, ଏହା ପରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଦଳ ପାଇଁ ୨୭୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।

Mi vs srh

ଏହାର ଜବାବରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ମଧ୍ୟ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୪୬ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା।  ଫଳସ୍ୱରୂପ, ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୩୦ ରନ୍ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କୁ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିଛି। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନମାନେ ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ। ଓପନର୍ ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏଥିସହିତ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ ସ୍କୋର ଅର୍ଜନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ମୟଙ୍କ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ଶୀଘ୍ର ହରାଇବା ପରେ ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦଳର ଇନିଂସକୁ ଆଗକୁ ନେଇଥିଲେ। ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ୬୮ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା। ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଗ୍ରହଣ କରି ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍ ୧୮ ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ।

Srh

ତେବେ ସେ ୭.୫ ଓଭରରେ ଜେରାଲ୍ଡ କୋଜିଆଙ୍କୁ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ।  ଏହା ପରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ଆଗକୁ ବଢ଼ାଇ ୨୩ ବଲ ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ୩ଟି ଚୌକା ଓ ୭ଟି ଛକା ସହାୟତାରେ ୬୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ। ୧୦.୬ ଓଭରରେ ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା ପୀୟୁଷ ଚାୱଲାଙ୍କ ଜାଲର ଧରାପଡିଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ବଡ଼ ସଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ।  ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ଅଟକି ନଥିଲେ।  

Klassen

ଏଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ (୪୨) ଏବଂ ଏନ୍ରିଚ କ୍ଲାସେନ (୮୦) ଙ୍କ ଯୋଡି ଏକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲା। ମାର୍କ୍ରାମ ଏବଂ କ୍ଲାସେନ୍ ମିଳିତ ଭାବେ ଦଳ ପାଇଁ ୧୧୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।  ଏହା ସହ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୭୮ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବୋଲର ଜେରାଲ୍ଡ କୋଜିଆ ଏବଂ ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ। ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ୨୭୮ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରିବାକୁ ଆସି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।  ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଇଶାନ କିଶନ ଦ୍ରୁତ ଇନିଂସ ଖେଳି ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୫୬ ରନର ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ।

Mi

କିନ୍ତୁ ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦଙ୍କ ବଲରେ ଏକ ବଡ଼ ସଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବାବେଳେ ଇଶାନ କିଶନ (୩୪) ଏଡେନ ମାର୍କ୍ରାମଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଧରାପଡିଥିଲେ। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା (୨୬) ଅଭିଷେକ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ବଲରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ। କିଛି ସମୟ ପାଇଁ କ୍ରିଜରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ପରେ ନମାନ ଧୀର ମଧ୍ୟ ୩୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ। ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ଚତୁର୍ଥ ଝଟକା ବିସ୍ଫୋରକ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ତିଲକ ବର୍ମାଙ୍କ (୬୪) ରୂପେ ଆସିଥିଲା।  ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ୍ କରିଥିଲେ। ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିବା ପଛରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ଦାୟୀ କରାଯାଉଅଛି। ବାସ୍ତବରେ ସେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ପାୱାରପ୍ଲେର ଚତୁର୍ଥ ଓଭରରେ ବୋଲିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଅନ୍ୟ ସମସ୍ତ ବୋଲର ରନ ଦେଉଥିବା ବେଳେ କେବଳ ୧୨ ତମ ଓଭରରେ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା।

Trolled

ଏହାପରେ ବୁମ୍ରା ଇନିଂସ ଶେଷ ଆଡକୁ ଆଉ ଦୁଇ ଓଭର କରିଥିଲେ। ସେ ଚାରି ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୩୬ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ବୋଲରଙ୍କ ଇକୋନୋମି ୧୧ ରୁ ଅଧିକ ଥିଲା। ତେଣୁ ଯଦି ଅଧିନାୟକ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଓଭରରେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇଥାନ୍ତେ, ତେବେ କାହାଣୀ ଭିନ୍ନ ହୋଇଥାନ୍ତା ନିଶ୍ଚିତ। ସେହିପରି ଭାବରେ ବ୍ୟାଟିଂ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଟାର୍ଗେଟ ଚେଜ୍ କରିବା ଭଳି ମନେ ହେଉଥିଲା। ସମସ୍ତ ବ୍ୟାଟରଙ୍କ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ ୧୫୦ ଉପରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୨୦ ବଲରୁ ମାତ୍ର ୨୪ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଯାହାକି ପରାଜୟର କାରଣ ପାଲଟିଥିଲା।