IPL 2024 10 Team Full Squad: ବଦଳିଲେ ସବୁ ଖେଳାଳି, ନିଲାମ ପରେ ସବୁଠାରୁ ଘାତକ ହେଲା ଏହି ଦଳ

  1. Home
  2. IPL Special

IPL 2024 10 Team Full Squad: ବଦଳିଲେ ସବୁ ଖେଳାଳି, ନିଲାମ ପରେ ସବୁଠାରୁ ଘାତକ ହେଲା ଏହି ଦଳ

IPL 2024 odia


ଦୁବାଇରେ ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ନିଲାମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି ଏବଂ ସବୁ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ତାଙ୍କର ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳାଳି କିଣିଛନ୍ତି । ତେବେ ନିଲାମ ପରେ 10 ଟି ଆଇପିଏଲ୍ ସ୍କ୍ବାଡ୍ କିଏ ଓ କାହାକୁ କିଣିଛନ୍ତି, ଆସନ୍ତୁ ଦେଖିବା, ଦେଖିକି ନିଜେ ନିଷ୍ପତି କରନ୍ତୁ କେଉଁ ଦଳ ଅଟେ ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ:

ଏମଏସ ଧୋନି (ଅଧିନାୟକ), ମୋଇନ୍‌ ଅଲି, ଦୀପକ ଚହର, ଡିଭନ କନୱେ, ତୁଶର ଦେଶପାଣ୍ଡେ, ଶିବମ ଦୁବେ, ରୁତୁରାଜ ଗାଏକୱାଡ, ରାଜଭାରତ ହଙ୍ଗେରେକର, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଅଜୟ ମୋଣ୍ଡାଲ, ମୁକେଶ ଚୌଧୁରୀ, ମାଥିଶା ପୃଥରିନା, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ , ମିଚେଲ ସିଂ, ନିଶାନ୍ତ ସିନ୍ଧୁ, ପ୍ରଶାନ୍ତ ସୋଲଙ୍କି, ମହେଶ ଥାକଶାନା, ରଚିନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଡାରିଲ୍‌ ମିଚେଲ୍‌, ସମୀର ରିଜଭି, ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ, ଅବନୀଶ ରାଓ ଆରେଭେଲି ।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ:

ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଡିୱାଲ୍ଡ ବ୍ରେଭିସ୍, ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ, ଇଶାନ କିଶନ, ତିଲକ ଭର୍ମା, ଟିମ ଡେଭିଡ, ବିଷ୍ଣୁ ବିନୋଦ, ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର, ଶ୍ୟାମ ମୁଲାନି, ନେହଲ ୱାଡେରା, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, କୁମାର କାର୍ତ୍ତିକେ, ପୀୟୁଷ ଚାୱଲା, ଆକାଶ ମାଧରୱାଲ, ଜାସନ ବେହେରାଫଲ ।

କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ:

ନୀତୀଶ ରାଣା, ରିଙ୍କୁ ସିଂ, ରହମାନୁଲ୍ଲା ଗୁରୁବାଜ, ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ (ଅଧିନାୟକ), ଜେସନ୍ ରୟ, ସୁନୀଲ ନାରିନ, ସୁୟୁଷ ଶର୍ମା, ଅନୁକୁଲ ରୟ, ଆଣ୍ଡ୍ରେ ରସେଲ, ଭେଙ୍କଟେଶ ଆୟର୍, ହର୍ଷିତ ରାଣା, ଭୈବଭ ଆରୋରା, ଭାରନ୍ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, କେ.ଏସ୍ ଭାରତ, ସାକାରିଆ, ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ଅଙ୍ଗକ୍ରିଶ ରଘୁଭାନ୍ସି, ରମଣଦୀପ ସିଂ, ଶେରଫାନ୍ ରାଉଟରଫୋର୍ଡ, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ମୁଜିବ ଉର ରହମାନ, ଗୁସ୍ ଆଟକିନ୍ସନ୍, ସାକିବ ହୁସେନ୍ ।

ଗୁଜୁରାଟ ଟାଇଟାନ୍ସ:

ଡେଭିଡ ମିଲର, ଶୁବମନ ଗିଲ୍‌ (ଅଧିନାୟକ), ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା, କେନ ୱିଲିୟମସନ, ଅଭିନାଭ ମନୋହର, ବି ସାଇ ସୁଦର୍ଶନ, ଦର୍ଶନ ନାଲକାଣ୍ଡେ, ବିଜୟ ଶଙ୍କର, ଜୟନ୍ତ ଯାଦବ, ରାହୁଲ ତେୱାଟିଆ, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ନୁର ଅହମ୍ମଦ, ସାଇ କିଶୋର, ରାଶିଦ ଖାନ, ଜୋଶୁଆ ଲିଟିଲ, ମୋହିତ ଶର୍ମା, ଅଜମତୁଲ୍ଲା ଓମାରଜାଇ, ଉମେଶ ଯାଦବ, ଶାହରୁଖ ଖାନ, ସୁଶାନ୍ତ ମିଶ୍ର, କାର୍ତ୍ତିକ ଟାୟାଗି, ମନଭ ସୂତାର, ସ୍ପେନ୍ସର ଜନସନ, ରବିନ୍ ମେଙ୍ଗେ ।

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର:

ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ (ଅଧିନାୟକ), ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ବିରାଟ କୋହଲି, ରଜତ ପାଟିଦାର, ଅନୁଜ ରାୱତ, ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ, ସୁୟାଶ ପ୍ରଭାସାଇ, ୱିଲ ଜ୍ୟାକସ୍, ମୋହିପାଲ ଲୋମାର, କର୍ଣ୍ଣ ଶର୍ମା, ମନୋଜ ଭଣ୍ଡେଜ, ମାୟାନକ ଦାଗର, ବିଜୟକୁମାର ବିଶ୍ୱକ, ଆକାଶ ଦୀପ, ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ, ଋଷି ଟୋପଲେ, ହିମାନସୁ ଶର୍ମା, ରାଜନ କୁମାର, କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍, ଅଲଜାରି ଜୋସେଫ, ୟଶ ଦିନଲ, ଟମ କୁରାନ, ଭାଗ୍ୟ ଫର୍ଗୁସନ୍, ସ୍ବପ୍ନିଲ ସିଂ, ସୌରଭ ଚୌହାନ।

ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ:

ଅବଦୁଲ ସମାଦ, ଅଭିଷେକ ଶର୍ମା, ଆଡେନ ମାର୍କ୍ରାମ (ଅଧିନାୟକ), ମାର୍କୋ ଜାନସେନ୍, ରାହୁଲ ତ୍ରିପାଠୀ, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଗ୍ଲେନ୍ ଫିଲିପ୍ସ, ସାନଭୀର ସିଂ, ହେନ୍ରିଚ୍ କ୍ଲାସେନ୍, ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, ଟି ନାଟାରାଜନ୍‌, ଅନମୋଲପ୍ରୀତ ସିଂ, ମାୟଙ୍କ ମାର୍କ ଯାଦବ, ଉମ୍ରାନ ମଲିକ, ନୀତୀଶ କୁମାର ରେଡ୍ଡୀ, ଫଜଲହକ୍ ଫାରୁକି, ଶାହାବାଜ ଅହମ୍ମଦ, ଟ୍ରାଭିସ୍ ହେଡ୍, ୱାନିନ୍ଦୁ ହସ୍ରଙ୍ଗା, ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ, ଜୟଦେବ ଉନାଦକତ୍, ଆକାଶ ସିଂ, ଜଥାବେଦ୍ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍।

ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ:

ଋଷଭ ପନ୍ତ (ଅଧିନାୟକ), ପ୍ରବୀଣ ଦୁବେ, ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର, ବିକି ଓଷ୍ଟୱାଲ, ପ୍ରୀତି ଖାଁ, ହେନ୍ରିକ୍ ନର୍ଟେଜେ, ଅଭିଷେକ ପୋରେଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ, ଲୁଙ୍ଗି ନିଗିଡି, ଲଲିତ ଯାଦବ, ଖାଲିଲ ଅହମ୍ମଦ, ମିଚେଲ ମାର୍ଶ, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା, , ମୁକେଶ କୁମାର, ହ୍ୟାରି ବ୍ରୁକ, ଟ୍ରିଆଷ୍ଟ ଷ୍ଟବ୍ସ, ରିକି ଭୁଇ, କୁମାର କୁଶାଗ୍ରା, ରସିଖ ଦାର, ଜାଇ ରିଚାର୍ଡସନ, ସୁମିତ କୁମାର, ଶାଇ ହୋପ, ସ୍ବସ୍ତିକ ଚିକାରା।

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ:

ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍‌ (ଅଧିନାୟକ), ଜୋସ୍ ବଟଲର୍‌, ଶିମ୍ରନ୍ ହେଟମିୟର, ଯଶ୍ବସୀ ଜୌସୱାଲ, ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ, ରିଆନ ପାରାଗ, ଡୋନୋଭାନ ଫେରେରା, କୁନାଲ ରାଠୋର, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, କୁଲଦୀପ ସେନ୍‌, ନବଦୀପ ସାଇନି, ପ୍ରସୀଦ କୃଷ୍ଣ, ସନ୍ଦୀପ ବୃନ୍ଦଲ, ଆଦାମ ଜାମ୍ପା, ଅଭେଶ ଖାନ, ରୋଭମାନ ପାୱେଲ, ଶୁଭମ ଦୁବେ, ଟମ କୋହଲର-କ୍ୟାଡମୋର, ଆବିଡ ମୁଶତାକ, ନନ୍ଦ୍ରେ ବର୍ଗର୍ ।

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜଏଣ୍ଟସ୍:

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଅଧିନାୟକ), କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡି କକ୍, ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍, ଆୟୁଷ ବାଡୋନି, କାଇଲ୍ ମାୟର୍ସ, ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍, ଦୀପକ ହୁଡା, ଦେବଦତ୍ତ ପାରିକ୍କାଲ, ରବି ବିଷ୍ଣୁ, ନବୀନ-ଉଲ-ହକ, କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଯୁଧବୀର ସିଂ, ପ୍ରେମକ୍‌ ମାନକ, ଯଶ ଠାକୁର, ଅମିତ ମିଶ୍ର, ମାର୍କ କାଠ, ମାୟାନକ ଯାଦବ, ମୋହସିନ୍ ଖାନ୍, କୃଷ୍ଣପ୍ପା ଗୌତମ, ଶିବମ୍ ମାଭି, ଅର୍ଶିନ କୁଲକର୍ଣ୍ଣି, ଏମ୍. ସିଦ୍ଧାର୍ଥ, ଆଷ୍ଟନ୍ ଟର୍ନର, ଡେଭିଡ ୱିଲି, ମି: ଅର୍ଶଦ ଖାନ ।

ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗ୍ସ:

ଶିଖର ଧାୱନ (ଅଧିନାୟକ), ମାଥ୍ୟୁ ସର୍ଟ, ପ୍ରବୀଣ ସିଂ, ଜିତେଶ ଶର୍ମା, ସିକନ୍ଦର ରାଜ, ଋଷି ଧାୱନ, ଲିଆମ୍ ଲିଭିଙ୍ଗଷ୍ଟୋନ୍, ଅଟାର୍ଭା ଟାଇଡ୍, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ, ନାଥାନ୍ ଏଲିସ୍, ସାମ୍ କୁରାନ୍, କାଗିସୋ ରାବାଡା, ହରପ୍ରୀତ ବ୍ରା, ରାହୁଲତ ଚହର, ହରପ୍ରୀତ ଭାଟିଆ , ବିଦ୍ୱତ କାଭେରାପେ, ଶିବମ ସିଂ, ହର୍ଷଲ ପଟେଲ, କ୍ରିସ ଓକସ୍, ଅଶୂତ ଶର୍ମା, ବିଶ୍ୱନାଥ ପ୍ରତାପ ସିଂ, ଶଶାଙ୍କ ସିଂ, ତନୟ ଥିଆଗାରାଜନ, ପ୍ରିନ୍ସ ଚୌଧରୀ, ରେଲି ରୋସୋ ।