ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ମୁସ୍ତାଫିଜୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେଲା କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, କହିଲା "CSK ବେକାର ଦଳ, ସେ ସେଠାରେ ରହି କିଛି ଶିଖିପାରିବନି"

  1. Home
  2. IPL Special

ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ମୁସ୍ତାଫିଜୁରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନେଲା କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, କହିଲା "CSK ବେକାର ଦଳ, ସେ ସେଠାରେ ରହି କିଛି ଶିଖିପାରିବନି"

IPL


ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୪ରେ ବହୁତ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନେ ୬ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୮ ପଏଣ୍ଟ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ସେଥିପାଇଁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ସିଏସକେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି।  ଚଳିତବର୍ଷ ଚେନ୍ନାଇର ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପଛରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ଅଟନ୍ତି।

Fizz

ସେ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମୋଟ ୧୦ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେଖିବା ପରେ ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ପକ୍ଷରୁ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଆଇପିଏଲ୍ ଉପରେ ବିବାଦୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଦିଆଯାଇଛି। ବିସିବି କ୍ରିକେଟ୍ ଅପରେସନ୍ ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଜାଲାଲ୍ ୟୁନିସ୍ ମୁସ୍ତାଫିଜୁରଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ ନ ଖେଳି ବାଂଲାଦେଶ ଫେରି ଆସିବା ପାଇଁ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବୁଧବାର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜାଲାଲ ୟୁନିସ୍ ଚାଲିଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି। ସେ ନିଜ ଦେଶର ଏହି କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଏତେ ଅହଂକାର କରିଥିଲେ ଯେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ଆଇପିଏଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ କିଛି ଶିଖିବାକୁ ପାଇବେନାହିଁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

Jalal

ଜାଲାଲ ୟୁନିସ୍ ଡେଲି ଷ୍ଟାରକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଆଇପିଏଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରୁ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନଙ୍କ ପାଖରେ କିଛି ଶିଖିବାର ନାହିଁ। ତାଙ୍କର ଶିଖିବାର ବୟସ ଅତିବାହିତ ହୋଇସାରିଛି। ଆଇପିଏଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଅନେକ କ୍ରିକେଟର ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁରଙ୍କଠାରୁ କ୍ରିକେଟ୍ ଶିଖିପାରିବେ। ତେବେ ଏହା କୌଣସି ପ୍ରକାରେ ବାଂଲାଦେଶ ପାଇଁ ଲାଭଦାୟକ ହେବ ନାହିଁ”।

ଜାଲାଲ ୟୁନିସ୍ ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ଆମ୍ଭର ଚିନ୍ତା ରହିଛି। ସେମାନେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁରଙ୍କ ଠାରୁ ଶତପ୍ରତିଶତ କାମ ହାସଲ କରୁଛନ୍ତି। ଚେନ୍ନାଇ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ନୁହେଁ। କିନ୍ତୁ ଆମର ଚିନ୍ତା ଅଛି। ସେଥିପାଇଁ ଆମେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁରଙ୍କୁ ଫେରାଇ ଆଣିବୁ ଏବଂ କେବଳ ଜିମ୍ବାୱେ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ନୁହେଁ, ବରଂ ତାଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ବିଷୟରେ ଅନେକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବୁ। ଯଦି ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଖେଳନ୍ତି ତେବେ ସେହି ଯୋଜନା କରିବା ସମ୍ଭବ ହେବନାହିଁ”।

Csk

ଜଲାଲ ୟୁନିସଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ପରିଚାଳନା ଆକ୍ରାମ ଖାନ ମଧ୍ୟ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନଙ୍କ ଆଇପିଏଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଫିଜ୍ ସମ୍ବନ୍ଧରେ ତାଙ୍କର ଭାବନା ଭିନ୍ନ ଥିଲା।  ସେ ବିଶ୍ୱାସ କରନ୍ତି ଯେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିବା ଅପେକ୍ଷା ଆଇପିଏଲରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ସହିତ ଖେଳିବା ଦ୍ୱାରା ସେ ଅଧିକ ଲାଭବାନ ହେବେ।

ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଆମେରିକା ମିଳିତ ଭାବେ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ଆୟୋଜନ କରିବେ। ଯେଉଁଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତିକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବାଂଲାଦେଶ ଦଳ ମେ ମାସ ଆରମ୍ଭରେ ଜିମ୍ବାୱେ ବିପକ୍ଷରେ ୫ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବ। ଘରୋଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସିରିଜରେ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ରହମାନ ମଧ୍ୟ ଖେଳିବେ। କେବଳ ଆଇପିଏଲର ୧୭ ତମ ସିଜନରେ ଖେଳିବା ପାଇଁ ବାଂଲାଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ରହମାନକୁ ମେ ୧ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ NOC ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି। ଏହାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ମେ ୧ ତାରିଖ ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ମୁସ୍ତାଫିଜୁର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ନାହିଁ।