କୋହଲିଙ୍କୁ ଆଉଟ କୁ ନେଇ ରାଗିଲେ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ, କହିଲେ "ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାର ବେଈମାନ ଏବଂ..."

  1. Home
  2. IPL Top News

କୋହଲିଙ୍କୁ ଆଉଟ କୁ ନେଇ ରାଗିଲେ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ, କହିଲେ "ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାର ବେଈମାନ ଏବଂ..."

navjot-singh-sidhu-on-kohli-out-no-ball-controversy


ଆଇପିଏଲ୍ 2024 ର 36 ତମ ମ୍ୟାଚ୍ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଏବଂ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ମଧ୍ୟରେ ଇଡେନ ଗାର୍ଡେନରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଶେଷ ଓଭରର ଶେଷ ବଲରେ ମାତ୍ର 1 ରନ୍ ଦେଇ କେକେଆର୍ ଦଳ ଏହି ରୋମାଞ୍ଚକର ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । କିନ୍ତୁ, ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ କେକେଆରର ବିଜୟ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଆଲୋଚନା କରାଯାଉଛି।

ତାଙ୍କ ଆଉଟ ଏବଂ ନୋ ବଲ୍ ଉପରେ ବିତର୍କର କୌଣସି ଅନ୍ତ ନାହିଁ । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବିରାଟ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ କି ନାହିଁ ଏକ ଦୀର୍ଘ ବିତର୍କ ଚାଲିଛି ? ବର୍ତ୍ତମାନ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର ତଥା ସମୀକ୍ଷକ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ସେ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ନିଜର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି:

ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ପାଇଁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଥିଲା । କାରଣ, କେବଳ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବା ଦ୍ୱାରା ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡ଼ କୁ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଜୀବନ୍ତ ରଖାଯାଇପାରିବା ସମ୍ଭବ ଥିଲା । ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ଭଲଭାବେ ଜାଣିଥିଲେ ।

ସେ ବିସ୍ଫୋରକ ଢଙ୍ଗରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ 1 ଚାରି ଏବଂ 2 ଛକା ସହାୟତାରେ 7 ବଲରେ 18 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ, ହର୍ଷିତ ରାଣାଙ୍କ ତୃତୀୟ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ କିଛି ଘଟିଥିଲା ​​ଯେ ଆରସିବି କ୍ୟାମ୍ପରେ ନିରବତା ରହିଥିଲା । ଯେଉଁ ବଲରେ ବିରାଟ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ତାହା ଅଣ୍ଟାରୁ ବହୁତ ଅଧିକ ଥିଲା ।

କୋହଲି ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟର ବୋଲରଙ୍କ ସପକ୍ଷରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ଯାହା ପରେ OUT କିମ୍ବା NOT OUT ବିଷୟରେ ଏକ ତୀବ୍ର ବିତର୍କ ଦେଖାଯାଉଛି । ହିନ୍ଦୀ ପ୍ୟାନେଲରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଥିବା ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ମତ ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଅଧିକ ସ୍ପଷ୍ଠ ବାର୍ତା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ।

ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାକୁ ସିଦ୍ଧୁ BCCI କୁ ଦାବି କରିଥିଲେ:

ବିରାଟ କୋହଲି ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ, ନୂତନ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଆଉଟ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଉଥିବା ନବଜୋତ ସିଂ ସିଦ୍ଧୁ ତୃତୀୟ ଅମ୍ପାୟାରଙ୍କ ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇ କହିଛନ୍ତି,

"ମୁଁ କହୁଛି, ଛାତି ପିଟି, ସେ ଆଉଟ ନୁହଁ । ଯେତେବେଳେ ବଲ୍ ବ୍ୟାଟ୍ କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା, ସେତେବେଳେ ଅଂଟା ଠାରୁ ଅତି କମରେ ଦେଡ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚରେ ଥିଲା । ମୁଁ ଭାବୁଛି ଏହି ନିୟମକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବା ଉଚିତ, ସମସ୍ତ କ୍ଷେତ୍ରରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ଗୋଟିଏ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏହି ଖେଳର ରଙ୍ଗକୁ ନଷ୍ଟ କରିଦେଇଛି । ”