ଶୋଏବ ଅଖତରଙ୍କ ବଡ଼ ବୟାନ: ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ 170 ରୁ 180 ରନ୍ କରେ ତାହାଲେ ବଦଳିବ ଇତିହାସ, ଭାରତ କୁ…

ପୂର୍ବତନ ଫାଷ୍ଟ ବୋଲର ଶୋଏବ ଅଖତର ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ହାଇ ଭୋଲଟେଜ ସଂଘର୍ଷ ହେବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲ ରେ ବିଜୟୀ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା କରିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ କୌଣସି ବିଶ୍ୱକପ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତକୁ ପରାସ୍ତ କରିନାହିଁ, 50 ଓଭର ବିଶ୍ୱକପ ହେଉ କିମ୍ବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱ ଇଭେଣ୍ଟ ହେଉ। 2007 ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଚାଲିଥିବା ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ ଦୁଇଥର ପଡୋଶୀ ଦେଶ ଉପରେ ଭାରି ପଡିଥିଲା, ଫାଇନାଲ୍ ସମେତ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଦଳ ଉଦ୍‌ଘାଟନୀ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲେ। ୟୁନିସ୍ ଖାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଅଧିନାୟକ ହୋଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ଫାଇନାଲରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପରାସ୍ତ କରି ପ୍ରତିଯୋଗିତାର 2009 ସଂସ୍କରଣରେ ଜିତିଥିଲା ​​।

ଚଳିତ ବର୍ଷ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ର ସୁପର 12 ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ପୁଣି ଥରେ ପରସ୍ପରକୁ ଭେଟିବେ । ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ଦୁଇଟି ଯୋଗ୍ୟତା ଦଳ ସହିତ ଗ୍ରୁପ୍ 2 ରେ ଭାରତ ଏବଂ ପାକିସ୍ତାନ ଅଛନ୍ତି ।

ଶୋଏବ କହିଲେ “ମୁଁ ଦେଖିପାରୁଛି ଯେ ପାକିସ୍ତାନ ବୋଧହୁଏ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଜିତୁଛି । ମୋ କହିବାନୁସାରେ, ଫାଇନାଲିଷ୍ଟ ପାଇଁ ପାକିସ୍ତାନ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଏବଂ ଭାରତ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେବେ। ମୁଁ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ଫାଇନାଲର ପୂର୍ବାନୁମାନ କରୁଛି । ଯଦି ଏହା ଘଟେ ତେବେ ଏହା ଭଲ ହେବ କାରଣ ଭାରତ ହେଉଛି ପାକିସ୍ତାନ ଟି -20 କ୍ରିକେଟର ଦୁଇଟି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦଳ ବୋଲି ଶୋଏବ ଅଖତର ତାଙ୍କ ୟୁଟ୍ୟୁବ ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ।

ଟି -20 ରେ କୌଣସି ଦଳ ପାକିସ୍ତାନକୁ ହାଲୁକା ଭାବେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବେ ନାହିଁ- ଶୋଏବ ଅଖତର:

ଶୋଏବ ଅଖତର ମତ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦିଓ ପାକିସ୍ତାନ ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟରେ ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ନାହିଁ, ତଥାପି ସେମାନେ ଟି -20 ଫର୍ମାଟରେ ଏକ ଭୟଙ୍କର ଦଳ । ସେ ଦଳର ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳି, ସିନିୟର ଏବଂ ନବାଗତ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ, ସମସ୍ତେ ନିଜେ ଖେଳ ଜିତିବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ବହନ କରନ୍ତି । ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ 170 ରୁ 180 ରନ୍ କରେ ତାହାଲେ ସହଜରେ ଭାରତକୁ ହରାଇବ ବୋଲି ଦାବି କଲେ ଶୋଏବ ।

About Prabhat Kumar

Cricket is my first and forever love, I know cricket only cricket, I love playing & watching cricket because cricket is my passion and my passion is my work. My favorite cricketer is Virender Sehwag & MS Dhoni.

View all posts by Prabhat Kumar →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *