ଗମ୍ଭୀର ଆସିବା ପରେ କଟିବ ଋଷବଙ୍କ ପତ୍ତା! ଏହି ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ ବ୍ୟାଟରଙ୍କର ହେବ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ…..

  1. Home
  2. Cric Special

ଗମ୍ଭୀର ଆସିବା ପରେ କଟିବ ଋଷବଙ୍କ ପତ୍ତା! ଏହି ୱିକେଟ ରକ୍ଷକ ବ୍ୟାଟରଙ୍କର ହେବ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ…..

Rishab


ରାହୁଲ ଦ୍ରାବିଡଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ନାମ ନୂତନ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦୌଡ଼ରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛି। ଯଦି ରିପୋର୍ଟ ଗୁଡିକୁ ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ, ତେବେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଗମ୍ଭୀର ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇ ପାରିବେ। ଏଥିସହିତ, ଯଦି ଗମ୍ଭୀର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହୁଅନ୍ତି, ତେବେ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଋଷଭଙ୍କ ପାଇଁ କାଉଣ୍ଟଡାଉନ୍ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ। ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଦ୍ୱାର ବନ୍ଦ ହୋଇପାରେ,ଗମ୍ଭୀର ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆଉଜଣେ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେଇପାରନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାବରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିପାରନ୍ତି।

Gambhir

ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଏହି ଟୁରରେ ଫେରିପାରନ୍ତି। ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଏକଦିବସିୟ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଦଳ ବାହାରେ ରହିଥିବା କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷ ଏକଦିବସିୟ ଏବଂ ଟେଷ୍ଟରେ ଚୟନ କରାଯାଇପାରେ। ଯେଉଁଠାରେ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇପାରେ। ଆଇପିଏଲ ଏବଂ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ସେ କ୍ରମାଗତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଛନ୍ତି।

Gambhir

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେଇ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରାଇପାରନ୍ତି। ଗତ ବର୍ଷ ଡିସେମ୍ବରରେ କେଏଲ ରାହୁଲ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ଯେତେବେଳେ ଜାନୁଆରୀରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ଏହି ସିରିଜରୁ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ପଡ଼ିଥିଲା। ସେବେଠାରୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇପାରିନାହାଁନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ଜୁଲାଇରେ ସେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଗସ୍ତରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ସହିତ ଜଡିତ ହୋଇପାରନ୍ତି। କାର ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ରେ ଫେରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧିରେ ସେ ୱିକେଟ କିପିଂ ଏବଂ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ରହିଥିଲେ।

Rahul

ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ର ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିଥିଲେ। ସିନିୟର ଖେଳାଳି କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବିଦାୟ ରାସ୍ତା ଦେଖାଯାଇଥିଲା। ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ମନୋନୀତ ନହେବା ପରେ ସେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବ୍ରୋକେନ୍ ହାର୍ଟ ଇମୋଜି ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ।