ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: ଧୋନି ଙ୍କ ପାଇଁ ଯୁବରାଜ ସିଂ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ କଲେ ଝଗଡା, କହିଲେ "ଧୋନି ତ ମୋତେ ଆଗରୁ ହିଁ କହିଦେଇଥିଲେ କି..."

  1. Home
  2. Cric Special

ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡ଼ିଓ: ଧୋନି ଙ୍କ ପାଇଁ ଯୁବରାଜ ସିଂ ତାଙ୍କ ପିତାଙ୍କ ସହ କଲେ ଝଗଡା, କହିଲେ "ଧୋନି ତ ମୋତେ ଆଗରୁ ହିଁ କହିଦେଇଥିଲେ କି..."

Yuvraj-Singh-on-ms-dhoni


ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏକ ବଡ ନାମ । ସେ 2000 ରୁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ | ତାଙ୍କର ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଆଧାରରେ ସେ ଅନେକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କୁ ଜିତେଇଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ 2007 ଏବଂ 2011 ବିଶ୍ୱକପରେ ମଧ୍ୟ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ |

ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଆଖ୍ୟା ଦିଆଯାଇଥିଲା | ସେହି ସମୟରେ, ଉଭୟ ଭଲ ଏବଂ ଖରାପ ଦିନ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଖେଳାଳିଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଆସେ | ଯେତେବେଳେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ କ୍ୟାରିଅରରେ ଖରାପ ସମୟ ଆସିଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ। ଯୁବରାଜ ସିଂ ନିଜେ ଏହି କଥା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

2011 ରେ ତାଙ୍କ ଜୀବନ ରେ ବଡ଼ ବିପଦ ଆସିଥିଲା:

yuvraj singh

ବାସ୍ତବରେ, ଯୁବରାଜ ସିଂ 2011 ବିଶ୍ୱକପ ପୂର୍ବରୁ କର୍କଟ ଭଳି ଏକ ଗୁରୁତର ରୋଗ ସହ ଲଢୁଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଏହା ସତ୍ୱେ ସେ ହାର ମାନିନଥିଲେ ଏବଂ 2011 ମସିହାରେ ବିଶ୍ୱକପରେ ଖେଳିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । କର୍କଟ ରୋଗର ମୁକାବିଲା କରି ସେ ଏହି ମେଗା ଇଭେଣ୍ଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ବିଶ୍ୱ ଚାମ୍ପିଅନ୍ କରିବା ପାଇଁ ନିଜ ଜୀବନକୁ ବିପଦରେ ପକାଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ତାଙ୍କର କର୍କଟ ଭଳି ରୋଗ ସହ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଆମେରିକା ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଭାରତ ଫେରିଥିଲେ।

ଏମଏସଡି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ସମର୍ଥନ କରିଥିଲେ ଯୁବରାଜ ସିଂ:

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କଥା ହେଉଛି, କର୍କଟ ରୋଗର ସଫଳ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ଭାରତ ଫେରିଥିବା ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରିବା ବହୁତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା। ସେ 2 ବର୍ଷ ଧରି କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିନଥିଲେ ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଫର୍ମ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଏହା ପରେ ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ, ଯାହା ବିଷୟରେ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଉଭୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ନିକଟରେ ଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି “ଏମଏସ ଧୋନି ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି ମୋତେ ସମର୍ଥନ କରିଛନ୍ତି। ଦୁହେଁ ମୋ ପାଇଁ ଯେତେ ସମ୍ଭବ କରିଥିଲେ |

ଯୁବରାଜଙ୍କ ବାପା ଧୋନି ଙ୍କୁ କରନ୍ତି ଘୃଣା:

ଅନେକ ଥର ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଯେ ଯୁବରାଜ ସିଂଙ୍କ ପିତା ଯୋଗରାଜ ସିଂ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରୁଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଯଦିଓ ବର୍ତ୍ତମାନ ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ଗୌରବରେ ବହୁତ କିଛି କହିଛନ୍ତି । ସେ ନିଜ ପିତାଙ୍କ ସହ ଧୋନି ଙ୍କୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ବିଷୟରେ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ।