ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି! ବିରାଟ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିବେ ଏହି ଖେଳାଳି….

  1. Home
  2. Cric Special

ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତଙ୍କ ବଡ଼ ନିଷ୍ପତ୍ତି! ବିରାଟ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିବେ ଏହି ଖେଳାଳି….

Kohli


ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ର ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଯେଉଁଠାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଜୁନ୍ ୨୯ ତାରିଖରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଭେଟିବ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ଏକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରନ୍ତି। ଭେଟେରାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବିରାଟ କୋହଲି ସମଗ୍ର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଫର୍ମରେ ନାହାଁନ୍ତି। ବିରାଟ ଜଣେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫ୍ଲପ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

Virat

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ କୋହଲିଙ୍କୁ ୩ ନମ୍ବରରେ ଖେଳାଇପାରିବେ। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପାଇଁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ର ୯ମ ସଂସ୍କରଣ ଭଲ ରହିନାହିଁ। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ କୌଣସି ବଡ଼ ଇନିଂସ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନାହିଁ। ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ କଠିନ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

Virat

 ବର୍ତ୍ତମାନ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି। ୨୦୦୭ ପରେ ଟ୍ରଫି ଜିତିବାର ଏହା ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ଅଟେ। ଯାହା ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ହାରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ଖେଳାଇ ପାରିବେ।

Pant

 ବିରାଟ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ନମ୍ବର-୩ ରେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି।  କିଙ୍ଗ କୋହଲିଙ୍କ ଯାଦୁ ଫାଇନାଲରେ ପୁଣି ଥରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ବୋଲି ସମସ୍ତେ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି। ଜଣେ ଓପନର୍ ଭାବରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସମଗ୍ର ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ପ୍ରଶଂସନୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଛନ୍ତି।  ସେମିଫାଇନାଲରେ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ପିଚ୍‌ରେ ମଧ୍ୟ ସେ ୫୭ ରନ୍‌ର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ।

ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଇନାଲରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ, ସେ ଅନ୍ୟ ପ୍ରାନ୍ତରୁ କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମର୍ଥନ ପାଇନଥିଲେ। ବିରାଟଙ୍କୁ ଇନିଂସ ଓପନ କରିବାର ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା କିନ୍ତୁ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନାହାଁନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅଧିନାୟକ ଋଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ଓପନ କରାଇପାରନ୍ତି। ଦୁର୍ଘଟଣା ପରେ ଋଷଭ ପନ୍ତ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ରେ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ। ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ନୂଆ ଭୂମିକା ପାଇବା ପରେ ଭଲ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।

Pant

ପନ୍ତ ପ୍ରାୟତ ମଧ୍ୟମକ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଏ। କିନ୍ତୁ, ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ତାଙ୍କୁ ନମ୍ବର-୩ ରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଇଛି। ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପନ୍ତ ୩୬*, ୪୨, ୧୮, ୨୦, ୩୫, ୧୫ ଏବଂ ୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।