ବିଶ୍ୱକପରେ ରୋହିତଙ୍କ ବଦଳରେ ଏହି ଖେଳାଳି ହେବେ ଅଧିନାୟକ!

  1. Home
  2. Cric Special

ବିଶ୍ୱକପରେ ରୋହିତଙ୍କ ବଦଳରେ ଏହି ଖେଳାଳି ହେବେ ଅଧିନାୟକ!

Team india


ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଆମେରିକା ଜୁନ୍ ୧ ରୁ ୨୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମିଳିତ ଭାବରେ ଆୟୋଜନ କରିବେ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛି। ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା ହେବାକୁ ଯାଉଛି। କିନ୍ତୁ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଘୋଷଣା ହେବା ପୂର୍ବରୁ ଜଣେ ଭେଟେରାନ ଆଇସିସି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ରୋହିତ ଅଯୋଗ୍ୟ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

Team india

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଆମେରିକାରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି ଇଭେଣ୍ଟରେ ସେ ୩୭ ବର୍ଷୀୟ ରୋହିତଙ୍କୁ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦେଖିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି ନାହିଁ। ବାସ୍ତବରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଜୟ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ଏପରି ଏକ ବଡ଼ ଏବଂ ବିବାଦୀୟ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ରୋହିତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଭାରତର ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଭଲ ବିକଳ୍ପ ହେବେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଜୟ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ରୋହିତଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ସମାଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ୩୭ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ରୋହିତଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଅନ୍ୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି।

Rohit

କ୍ରିକବଜ୍ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, “ଆଗାମୀ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବାଛିବା ଦଳ ପାଇଁ ଭୁଲ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ। ଏହି ସ୍ତରରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଆଗେଇ ନେବା ପାଇଁ ରୋହିତ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସଠିକ୍ ପସନ୍ଦ ନୁହଁନ୍ତି। ମୁଁ ଭାବୁଛି ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଭଲ ବିକଳ୍ପ ଅଟନ୍ତି। ମୋର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ଅଛି, ସେ ଜଣେ ଭଲ କ୍ରିକେଟର,କିନ୍ତୁ ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବା ସ୍ଥିତିରେ ନାହାଁନ୍ତି”।

Bumrah

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ,“ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ବିରାଟ କୋହଲି, ଯଶସ୍ୱୀ ଜୟସୱାଲ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ରହିଛି। ଏହା ମଧ୍ୟ ସତ୍ୟ ଯେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ ଅଧିନାୟକ ତେଣୁ ସେ ଖୋଲିବେ। ଯେହେତୁ ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନ ଛାଡିବାକୁ ପଡିବ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଭାରତର ଟି-୨୦ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବିକଳ୍ପ ଅଟନ୍ତି”। 

Rohit

ଜୟ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ବିବୃତ୍ତି ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଦର୍ଶାଉଛି ଯେ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ପରେ ସେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ଦେଖନ୍ତି ନାହିଁ। ସେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଜଣେ ଆଦର୍ଶ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବରେ ବିବେଚନା କରନ୍ତି ଯିଏ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଧିନାୟକ ହୋଇପାରନ୍ତି। ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ରେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ ଶର୍ମାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ ୮ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୩୦୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ ସେ ଏକ ଶତକ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।