IPL ୨୦୨୪ ପରେ ଅବସର ନେବେ ଏହି ୩ ଖେଳାଳି! ଯେଉଁଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ଜଣେ ଭାରତୀୟ….

  1. Home
  2. Cric Special

IPL ୨୦୨୪ ପରେ ଅବସର ନେବେ ଏହି ୩ ଖେଳାଳି! ଯେଉଁଥିରେ ସାମିଲ ଅଛନ୍ତି ଜଣେ ଭାରତୀୟ….

Retirement


ଭାରତରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଆଇପିଏଲର ୧୭ ତମ ଏଡିସନ୍ ଖେଳାଯାଉଛି, ଯାହାକି ଏବେ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଆଡକୁ ଗତି କରିଲାଣି। ୭୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଛି। ଏହି ଅବଧି ମଧ୍ୟରେ, ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ ନିଜ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହିତ ନିଜର ଛାପ ଛାଡ଼ିଛନ୍ତି। ଅନେକ ପୁରୁଣା ଖେଳାଳି ମଧ୍ୟ ସିଜନ ଖେଳୁଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ, ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ଏପରି ୩ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହୁଛୁ ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୪ ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତକୁ ବିଦାୟ ଦେଇପାରନ୍ତି।

୧. ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ:- ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ ରେ RCB ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଖବର ଆସିଥିଲା ​​ଯେ ସେ ଆଇପିଏଲରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି। ଏହା ତାଙ୍କର ଶେଷ ସିଜନ ହୋଇପାରେ। ଏହା ପରେ ସେ ନିଜେ ଏହି ଖବରକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥଲେ ଯେ ଯଦି ଚେପକ୍ ଠାରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଥାଏ ତେବେ ସେ ସେଠାରେ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିବେ।

Karthik

୩୮ ବର୍ଷୀୟ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରୁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ଆଇପିଏଲକୁ ମଧ୍ୟ ବିଦାୟ ଦେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଏହା ପରେ ସେ କମେଣ୍ଟ୍ରି କରୁଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ତାଙ୍କୁ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଏହି ଅବତାରରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ସେ ଆଇପିଏଲରେ ୨୫୪ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି। ଯେଉଁଥିରେ ୨୨ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ସହାୟତାରେ ସେ ୪୮୧୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି।

୨. ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ଣ୍ଣର:- ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଓପନିଂ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜାନୁଆରୀରେ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସେ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ପାଇଁ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ଏହି ସିଜନ ସେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି। ୱାର୍ଣ୍ଣର ୭ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ମାତ୍ର ୧ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୪ ପାଇଁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି। ଏହାପରେ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏହି ଫର୍ମାଟରୁ ମଧ୍ୟ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି।

Warner

୩. ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ୍:- ଏହି ତାଲିକାର ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ନାମ ହେଉଛି ଇଂଲଣ୍ଡର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ। ତାଙ୍କ ବିଷୟରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ୧୧ ମଇରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ଯେ ୪୨ ବର୍ଷୀୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି। ୨୦୦୩ ରେ ଆଣ୍ଡରସନ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେବେଠାରୁ କ୍ରମାଗତ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିଲେ ୨୧ ବର୍ଷ ପରେ, ତାଙ୍କର ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟର ୨୦୨୪ ମସିହାରେ ଶେଷ ହେବ।

Anderson

ଚଳିତ ବର୍ଷ ଭାରତରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଜେମ୍ସ ଆଣ୍ଡରସନ ୭୦୦ ୱିକେଟ ନେବାର ମହାନ ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରେ ଅଧିକାଂଶ ୱିକେଟ୍ ନେବାରେ ଜେମ୍ସ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି।  ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ମୁଥିଆ ମୁରଲୀଧରନ୍ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ବୋଲର ସେନ ୱାର୍ଣ୍ଣ ଅଛନ୍ତି। ସବୁଠାରୁ କଥା ହେଉଛି ଏହି ଖେଳାଳି କେବେବି ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିନାହାଁନ୍ତି।