ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି 2 ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି ମହା ଅଳସୁଆ, କ୍ରମାଗତ ଫ୍ଲପ୍ ପରେ ମଧ୍ୟ ନେଉନାହାଁନ୍ତି ଅବସର

  1. Home
  2. Cric Special

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି 2 ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଟନ୍ତି ମହା ଅଳସୁଆ, କ୍ରମାଗତ ଫ୍ଲପ୍ ପରେ ମଧ୍ୟ ନେଉନାହାଁନ୍ତି ଅବସର

odia alasua crickter


କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ସକ୍ରିୟ ରହିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ । ଯଦି ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଯୁଗର ସବୁଠାରୁ ଚତୁର କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ବିଷୟରେ ଆଲୋଚନା କରିବା, ତେବେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମହାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ତାଲିକାରେ ଟପ୍ପର ହେବେ। କିନ୍ତୁ ଯଦି ଆମେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଳସୁଆ କ୍ରିକେଟର ବିଷୟରେ କଥା ହେବା, ତେବେ ସେ କିଏ ହୋଇପାରନ୍ତି?

ଏହି ପ୍ରଶ୍ନ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମନରେ ଘୁରି ବୁଲିବ । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ, ଆସନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବା ଏବଂ ସେହି 2 ଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବା, ଯେଉଁମାନେ ଅଳସୁଆ । ନିମ୍ନରେ ତାଲିକା ଦେଖନ୍ତୁ…

ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ:

ଏହି ତାଲିକାରେ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି ରାହାନେଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ 35 ବର୍ଷ ବୟସ ହୋଇଛି । ଏହି ବୟସ ପରେ ଅଧିକାଂଶ କ୍ରିକେଟର ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏହି ବୟସରେ, ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ କ୍ରମାଗତ ଫ୍ଲପ୍ ସତ୍ୱେ ରାହାନେ ଅବସର ଘୋଷଣା କରୁନାହାଁନ୍ତି ।

ajinkey rahane

ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଅନ୍ତି । କ୍ରିକେଟର ଦୀର୍ଘତମ ଫର୍ମାଟରେ ରାହାନେଙ୍କ କ୍ୟାରିଅର ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ, ରହେନ୍ ହାରାହାରି 38.46 ରେ 85 ମ୍ୟାଚ୍ ରେ 5077 ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ସେ ଜୁଲାଇରେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜରେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ ।

ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା:

ଏହି ତାଲିକାର ଶେଷ ନମ୍ବରରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ନାମ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଅନ୍ୟତମ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳି ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ମଧ୍ୟ 35 ବର୍ଷ ବୟସ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଖରାପ ଫର୍ମ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରିଆସୁଛନ୍ତି ।

cheteshwar-pujara

ଏହି କାରଣରୁ ତାଙ୍କୁ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରୁ ବାହାରିବା ବାଟ ଦେଖାଯାଇଥିଲା, ଏହା ସତ୍ୱେ ସେ ଅବସର ନେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି । ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିବାକୁ ଗଲେ ସେ 103 ଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଛନ୍ତି ଏବଂ ହାରାହାରି 43.60 ରେ 7195 ରନ୍ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଜୁନ୍ ମାସରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଥିଲେ ।