ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟରେ ରୋହିତ ହେବେ ଦଳରୁ ବାହାର, ଏହି ଖେଳାଳି ହେବ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ

  1. Home
  2. Cric Special

ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟରେ ରୋହିତ ହେବେ ଦଳରୁ ବାହାର, ଏହି ଖେଳାଳି ହେବ ନୂତନ ଅଧିନାୟକ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ

Test


ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ୫ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯାଉଛି। ଏହି ସିରିଜର ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇ ସାରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିବା ବେଳେ ​​ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ବିଜୟୀ ହେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସୋମବାର ରାଞ୍ଚିରେ ବିଜୟ ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସିରିଜକୁ ୩-୧ରେ କବଜା କରିଛି।

Rohit

କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଦଳକୁ ଫେରି ପାରନ୍ତି। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ୫ମ ଟେଷ୍ଟରେ ଏକ ନୂତନ ଦଳ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ଯେଉଁଥିରେ ଅନେକ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିପାରେ। ଭାରତ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ୍ ଧରମଶାଲା ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ କ୍ରିକେଟ୍ ଆସୋସିଏସନ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହା ମାର୍ଚ୍ଚ ୭ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ। 

Jurel

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତରେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ୫ମ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ନୂତନ ଦଳ ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ହେବ।  ଭାରତ କ୍ରମାଗତ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜ ଉପରେ କବଜା କରିଛି। ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବା ପାଇଁ ବିଚାର କରିପାରନ୍ତି। ଯେଉଁ କାରଣରୁ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ସହ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ସରଫରାଜ ଖାନ, ଯଶସ୍ୱୀ ଜସୱାଲଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦେବା ବିଷୟରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇପାରନ୍ତି କାରଣ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସିରାଜ ଏବଂ ବୁମ୍ରା ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ବିଶ୍ରାମ ନେଇ ସାରିଛନ୍ତି।

India

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଯଦି ୫ମ ଟେଷ୍ଟରୁ ବିଶ୍ରାମ ନିଅନ୍ତି, ତେବେ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି ହିଟମ୍ୟାନଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କିଏ ଗ୍ରହଣ କରିବ?  ବ୍ୟକ୍ତିଗତ କାରଣରୁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏହି ସିରିଜର ଅଂଶ ନୁହଁନ୍ତି।  ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ ସିନିୟର ସ୍ପିନ୍ ବୋଲର ତଥା ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞ ଖେଳାଳି ଭାବରେ ଦେଖାଯାଏ। ୫ମ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଧିନାୟକତ୍ୱର ଦାୟିତ୍ୱ ତାଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇପାରିବ। ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଶ୍ୱିନ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଲିଗରେ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରି ସାରିଛନ୍ତି।