“ଧୋନି କେବଳ ନିଜ ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି ...”, ଏହି ଖେଳାଳି ଧୋନିଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଯାଇ କହିଦେଲେ ଏମିତି

  1. Home
  2. Cric Special

“ଧୋନି କେବଳ ନିଜ ପାଇଁ ଖେଳନ୍ତି ...”, ଏହି ଖେଳାଳି ଧୋନିଙ୍କ ଉପରେ ରାଗିଯାଇ କହିଦେଲେ ଏମିତି

Dhoni


ସିଏସକେ ଏହାର ନୂତନ ଅଧିନାୟକ ଋତୁରାଜ ଗାଇକ୍ୱାଡ଼ଙ୍କ ସହିତ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୪ରେ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ଦଳ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଜିତିଥିଲା।  କିନ୍ତୁ, ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଅଗକୁ ବଢିବା ସହିତ ଦଳ ଲଗାତାର ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ପରାସ୍ତ ହୋଇ ସାରିଲାଣି। ବିଶାଖାପାଟନମରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଯିବା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି।

Csk vs srh

ତେବେ ଦିଲ୍ଲୀ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଏମଏସ ଧୋନି ଏକ ତୁଫାନି ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଜିତାଇ ପାରିନଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ ଖେଳାଳି ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଉପରେ ଦୃଢ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇଛନ୍ତି। ଧୋନିଙ୍କ ଉପରେ ଏହି ଭେଟେରାନ୍ ଯେଉଁଭଳି ଭାବରେ କହିଛନ୍ତି, ମାହିଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରି ନପାରନ୍ତି।

କ୍ରିକବଜ୍ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ବେଳେ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ ଭେଟେରାନ୍ ଖେଳାଳି ସାଇମନ୍ ଡଲ୍ ଏମ୍ଏସ୍ ଧୋନିଙ୍କ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ, “ଧୋନି ତାଙ୍କ ଇନିଂସ ସମୟରେ ଅନେକ ଡଟ୍ ବଲ୍ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସେ ସିଙ୍ଗଲ୍ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ଏହା ଦେଖି ମୁଁ ଆଦୌ ବିଶ୍ୱାସ କରିପାରିଲି ନାହିଁ”।

Doull

ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୁଁ ଜାଣେ ଏମଏସ ଧୋନି ବହୁତ ଭଲ, କିନ୍ତୁ ଏହା ଠିକ ନଥିଲା। ସିଙ୍ଗଲ ନ ନେବା ଭୁଲ ଅଟେ। କାରଣ ଆପଣ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିଲେ। ମୁଁ ଜାଣେ ସେ ବହୁତ ସମୟ ପରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିଲେ। ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ଫର୍ମକୁ ଫେରିବା ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ନେବାକୁ ପଡିଲା। କିନ୍ତୁ ସେ ଯେପରି ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ ମୁଁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ ନୁହେଁ।  ସେଠାରେ କ’ଣ ଘଟିଲା ମୁଁ ଜାଣେ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ବାହାରୁ ଯାହା ଦେଖାଗଲା ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଖରାପ ଥିଲା”।

Dhoni

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୯୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା। ଚେନ୍ନାଇ ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରିବାବେଳେ ମାତ୍ର ୧୭୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲା। ଏହି ସମୟରେ, ଏମଏସ ଧୋନି ମଧ୍ୟ ଚେନ୍ନାଇ ତରଫରୁ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଜିତିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ତାହା ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିନଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ୨୩ ବଲରେ ୭୨ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା, ଧୋନି ସିଙ୍ଗଲ ନେବାକୁ ମଧ୍ୟ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଅନେକ ଭେଟେରାନ ଏହାକୁ ପସନ୍ଦ କରିନାହାଁନ୍ତି।

Dhoni

ଧୋନି ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିପାରିନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଲକ୍ଷ ଲକ୍ଷ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ। ସେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇ ପାରିନଥିଲେ ହେଁ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ହୃଦୟ ଜିତିଥିଲେ। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଧୋନି ମାତ୍ର ୧୬ ବଲରେ ୩୭ ରନ୍‌ର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ। ଏହି ଇନିଂସରେ ସେ ୪ ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ। ସେ ଏନ୍ରିକ୍ ନର୍କିଆଙ୍କର ଶେଷ ଓଭରରେ ୨୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ।