ଭାରତ ପାଇଁ ବୋଝ ହୋଇଗଲେଣି ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳି, ହେଲେ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ କରୁଛନ୍ତି ସପୋର୍ଟ

  1. Home
  2. Cric Special

ଭାରତ ପାଇଁ ବୋଝ ହୋଇଗଲେଣି ଏହି ସବୁ ଖେଳାଳି, ହେଲେ ମଧ୍ୟ ରୋହିତ କରୁଛନ୍ତି ସପୋର୍ଟ

Rohit


ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୫ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଭାଗ ନେଉଛି। ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖେଳାଯାଇଥିବା ୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜ୍ କବଜା କରିଛି। ଏହି ସିରିଜରେ ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସୁଯୋଗ ଦିଆଯାଇଛି। ଯଦିଓ କିଛି ଖେଳାଳୀ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛନ୍ତି, କିଛି ଖେଳାଳି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶାଜନକ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବେ ଏକ ବଡ଼ ବିବୃତ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ସିରିଜରେ ଚାପକୁ ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିଥିବା ଜଣେ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମର୍ଥନରେ ହିଟମ୍ୟାନ୍ ଆସିଛନ୍ତି।

Team india

ବାସ୍ତବରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ହାରି ଯାଇଥିଲା। ଦଳକୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ସାମ୍ନାରେ ପରାସ୍ତ ହେବାକୁ ପଡିଥିଲା।  ତେବେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରି ଲଗାତାର ତିନିଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରିବା ସହିତ ସିରିଜ୍ କବଜା କରିଥିଲେ।  

Sarfaraz

ଏହି ସିରିଜ୍ ଜିତିବାର ଶ୍ରେୟ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଦିଆଯାଇଛି। କାରଣ ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ସିରିଜରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। କ୍ରୀଡ଼ା ସାମ୍ବାଦିକ ବିମଲ କୁମାରଙ୍କ ସହ ବାର୍ତ୍ତାଳାପ ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ,“ଏହା ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନର ସିରିଜ୍ ହୋଇଛି। ଯୁବ ଖେଳାଳିମାନେ ଭୁଲ କରିବେ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ସେମାନଙ୍କୁ କଠୋର ସମାଲୋଚନା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ। କାରଣ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅନେକ ଏହି ସିରିଜରେ ଚାପକୁ ଚମତ୍କାର ଭାବରେ ପରିଚାଳନା କରିଛନ୍ତି”।

Dhruv jurel

ଇଂଲଣ୍ଡ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ବୋର୍ଡ ଅନେକ ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ରଜତ ପାଟିଦାର, ସରଫରାଜ ଖାନ, ଧ୍ରୁଭ ଜୁରେଲ ଏବଂ ଆକାଶ ଦୀପଙ୍କ ନାମ ରହିଛି। ପାଟିଦାରଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏହି ତିନି ଖେଳାଳି ବହୁତ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ।  ସରଫରାଜ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ଉଭୟ ଇନିଂସରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ଧ୍ରୁବ ଜୁରେଲ୍ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୯୦ ରନ୍ କରି ଦଳର ସମ୍ମାନ ରକ୍ଷା କରିଥିଲେ।


ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆକାଶଦୀପ ତାଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚରେ ୩ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଏବଂ ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦ୍ୱିଶତକ ହାସଲ କରିଥିବା ଯୁବ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଯଶସ୍ୱୀ ଜୟସୱାଲ ମଧ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଶୁଭମାନ ଗିଲ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚରେ ଏକ ଶତକ ହାସଲ କରିବା ସହିତ ତୃତୀୟ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଖେଳିଥିଲେ।